Papírové utěrky – nejhygieničtější způsob sušení rukou

Jak snížit šíření bakterií na Vaší toaletě či v koupelně a zabránit tak přenášení nemocí? Na základě studií z Univerzity ve Westminsteru došli vědci ke zjištění, že standardní papírové utěrky patří mezi nejhygieničtější způsoby sušení rukou. Studie porovnávala tři způsoby sušení rukou – tryskovým vysoušečem, teplovzdušným vysoušečem a papírovými utěrkami. Po namočení rukou do vody s obsahem neškodných bakterií a jejich následném sušení zjistili, že tryskový vysoušeč rukou je schopen roznést bakterie do vzdálenosti 3 metrů, a tím rozšiřuje bakterie 1300krát více než standardní papírové utěrky. Teplovzdušný vysoušeč roznese bakterie do vzdálenosti 75 cm a papírové utěrky do vzdálenosti 25 cm.

Uvedená zjištění jsou přínosná vzhledem k tomu, že nám pomáhají lépe rozumět šíření bakterií, které mohou být potenciálním přenašečem chorob. Podobný výzkum byl proveden i v roce 2014 vědci z Univerzity v Leeds. Ti došli k závěru, že počet bakterií ve vzduchu byl 27krát vyšší v okolí tryskových vysoušečů rukou ve srovnání s okolím dávkovačů papírových utěrek. Chcete-li, aby toalety ve Vašem zařízení byly co nejhygieničtější, můžete zabránit šíření bakterií a chorob i díky papírovým utěrkám Harmony Professional v kombinaci s dávkovačem na papírové utěrky a mýdlo.


Fatal error: Uncaught Error: [] operator not supported for strings in /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-content/themes/harmony/functions/shortcodes.php:240 Stack trace: #0 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-includes/shortcodes.php(343): customposts_shortcode(Array, '', 'customposts') #1 [internal function]: do_shortcode_tag(Array) #2 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-includes/shortcodes.php(218): preg_replace_callback('/\\[(\\[?)(custom...', 'do_shortcode_ta...', '[customposts po...') #3 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-content/themes/harmony/singledetail-tips.php(62): do_shortcode('[customposts po...') #4 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-includes/template.php(732): require('/storage/vhost/...') #5 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-includes/template.php(676): load_template('/storage/vhost/...', false, Array) #6 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-includes/general-template.php(204): locate_template(Array, true, false, Array) #7 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-content/themes/harmony/single.php(10): get_template_part('singledetail', 'tips') #8 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-includes/template-loader.php(106): include('/storage/vhost/...') #9 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-blog-header.php(19): require_once('/storage/vhost/...') #10 /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/index.php(17): require('/storage/vhost/...') #11 {main} thrown in /storage/vhost/shp/web/tvojeharmony.sk/wp-content/themes/harmony/functions/shortcodes.php on line 240