10 nenápadných tipů, se kterými ušetříte každý den

Šetření peněz může být náročné. Jestli se nedokážete přinutit začít spořit, zkuste jít na to pomalu, ale systematicky. Přinášíme vám pár tipů, které by vás možná nenapadly, ale s jejich aplikací do každodenního života zjistíte, že pěkně ušetřit se dá po malých krocích. Vyzkoušejte to během nějakého období, na konci kterého si spočítáte ušetřenou sumu. Výsledek může být překvapivý.

Používejte režim letadlo

Když si zvyknete používat tento úsporný režim nejen tehdy, když letíte, ušetříte baterii, a tím i náklady za elektřinu. Režim letadla si můžete nastavit například během spánku.

Vyrobte si čisticí prostředky sami

Čisticí prostředky vyráběné doma jsou levnější a nejsou plné chemikálií. Týká se to i kosmetiky, kterou si snadno vyrobíte i z běžně dostupných surovin, jako jsou med, jogurt, okurky a podobně.

Nenakupujte, když jste hladoví

Váš hlad způsobí to, že nákup bude impulzivní a nepromyšlený. Jiným slovy, nakoupíte množství zbytečností, na které byste pravděpodobně s plným žaludkem ani nepomysleli.

Prodejte věci, které nepoužíváte

Projděte se po bytě nebo po domě, garáži a sklepě a všímejte si věcí, které jste už dlouho nepoužili. Anebo vůbec nepoužili. Vyřaďte je a prodejte, dokud mají nějakou hodnotu. I oblečení je ideálním adeptem na malý zisk.

Připravujte si vlastní jídlo

Nejlépe na několik dní dopředu. Nebude vás to lákat chodit do restaurací, kde byste pravděpodobně utratili víc peněz. Když si navíc nakoupíte potraviny ve slevě, na obědech opravdu značně ušetříte.

Zmrazujte potraviny

Některé potraviny, které jste nestihli zkonzumovat, se dají zmrazit. Vy tak nemusíte jídlo vyhazovat a uděláte si i zásoby do budoucích dní. Věděli jste, že zmrazit můžete i vejce, mléko, sýry, jogurty, chléb nebo koláče? Pokud máte zahrádku, ideální je zmrazit si sezónní ovoce, zeleninu a bylinky. Mimo sezónu, například v zimě, bývají v obchodech dražší.

Plaťte v hotovosti

Platba kartou je velmi pohodlná a právě to bourá vícero bariér v utrácení peněz. Ztrácíte přehled o skutečných výdajích. Zkuste si naplánovat výdaje na týden dopředu, vyberte si hotovost a kartu nechte doma.

Sami vyrábějte dárky

Věnujte místo peněz svůj čas na výrobu dárku. Obdarovaný to určitě ocení a vy si nemusíte lámat hlavu s rozpočtem. 

Pořiďte si láhev na vodu

Nebudete tak neustále kupovat plastové lahve. Svou láhev si snadno kdekoli naplníte čistou vodou z kohoutku. Ušetříte peníze i životní prostředí. A v případě některých slazených nápojů vlastně i své zdraví.

Choďte do práce pěšky

Jestli to máte z domu daleko, vyrazte na kole nebo sedněte na městskou hromadnou dopravu. Poděkuje se vám vaše peněženka i vaše tělo.

See more articles in this category tipy triky dárky šetření peníze chůze potraviny
Další články

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více

Jak se efektivně sbalit na dovolenou? Zde jsou naše tipy

Letní dovolená je čas k odpočinku, objevování nových destinací a...

Zjistit více