Znáte těchto 10 rozdílů mezi ženami a muži?

Určitě jste už slyšeli, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. Samozřejmě to není pravda. Jsme stejný druh ze stejné planety, ale máme pár rozdílů, které nás mezi sebou rozlišují. Tyto rozdíly jsou reálné a mají i svůj důvod. Přečtěte si nejzajímavější rozdíly mezi ženským a mužským pohlavím.

1. Sluch jako netopýr

Je dokázáno, že ženy mají v mozkových centrech o 11 % neuronů, které ovládají sluch a jazyk více než muži. To znamená, že ženy slyší lépe než muži.

2. Oči pro pláč

Říká se, že ženy jsou citlivější než muži a rozpláče je leccos. Inu, je to pravda. Ženy si utierají uslzené oči 30 až 64krát za rok, zatímco muži pláčou jen 6 až 17krát za rok. Dokonce je rozdíl i v průměrném čase pláče. Ženy pláčou déle, v průměru 6 minut, a muži pouhé 2 minuty. 

3. Sladké sny?

Ženy nemají na růžích ustláno a nemají ani tak sladký spánek. Protože jsou více sužovány nočními můrami než muži. Tyto sny bývají častokrát hrozné a týkají se ztráty milované osoby nebo je někdo pronásleduje. Míváte i vy takové noční můry?

4. Vychutnávači relaxu

Vědci z Barcelonské univerzity zjistili, že muži tráví větší část dne volnočasovými aktivitami než ženy. Studie ukázala, že muži relaxují víc než ženy, ale má to jeden háček. Při otázce, jak jsou spokojeni s množstvím a kvalitou volného času, ženy uvedly výrazně vyšší spokojenost. Takže muži mají sice více volného času, ale neužívají si ho tak moc jako ženy. 

5. Ruku na to

Věděli jste, že hormony testosteron a estrogen řídí geny, které určují délku prstů? Ženy mají díky tomu většinou delší ukazováček než prsteníček a u mužů je tomu zas naopak.

6. Smysl pro chuť a čich

Zpozorovaly jste někdy, že jste vůni ucítily dříve než váš partner? A není to jen náhoda, ale fakt. Protože ženy mají v čichových receptorech o 50 neuronů více, a tím pádem mají lépe vyvinutý smysl pro čich a dokonce i chuť, protože mají i vyšší počet chuťových pohárků.

7. Přibírání

I když z přibírání není nikdo nadšený, s věkem přichází i to. A tady je také rozdíl mezi muži a ženami. Ženské tělo ukládá tuk obvykle do boků, hýždí a stehen. Na rozdíl od mužů, kterým se tuk ukládá zejména do břicha, čímž jim vznikne, jak ho lidově nazýváme, pivní břicho.

8. Červené krvinky

Věděli jste, že muži mají více červených krvinek? Mohou mít až 6,1 milionu buněk na mikrolitr ve srovnání s 5,4 milionu buněk u žen.

9. Studené nohy jako žába

Dámy, máte často studené nohy nebo ruce? My vám řekneme, proč tomu tak je. Protože proudění krve je u žen koncentrovanější v dolních končetinách. Zatímco u mužů je to rozloženo rovnoměrněji. To je důvod, proč mají ženy chladné nohy a ruce. Dalším zajímavým faktem je, že muži nejsou tak citliví na chlad jako ženy.

10. Všechny odstíny barev

Dostali jsme se až ke klasické stereotypické záležitosti. Tak jak je to? Opravdu ženy umí rozlišit odstíny barev lépe než muži? Ano, je. Ženy dokážou lépe rozpoznat barevné variace. Někteří vědci se domnívají, že za rozdíly jsou pohlavní hormony, jelikož mužské pohlavní hormony mohou změnit vývoj zrakové kůry. Ženy jsou tedy schopny rozlišit rozdíly v barvách, ale muži dříve zpozorují pohyb.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

 

Všimli jste si některých rozdílů i vy? Samozřejmě mezi fyziologickými záležitostmi žen a mužů jsou rozdíly, ale ty nejsou tak podstatné jako ty vnitřní citové, které nás spojují.

See more articles in this category zajímavosti
Další články

Jak si vyrobit misku na ovoce? – video

Chcete mít doma svůj originální výtvor? Díky samotvrdnoucí modelovací hmotě...

Zjistit více

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více