3 tipy, jak na ekologický jarní úklid

Dny se prodlužují, sluneční paprsky vykukují a příroda se probouzí ze zimního spánku. Přišlo jaro as ním i každoroční jarní rituál – velký úklid. V tomto článku vám shrneme pár tipů, jak jej pojmout trošku ekologičtěji.

Univerzální čistič

Naše babičky si při úklidu vystačily pouze s přípravky, které našli ve svém okolí. Postupem času však na trh přišlo množství moderních čistících přípravků a na ověřené domácí čističe se zapomnělo. Přitom stačí, když smícháte obyčejnou vodu s octem v poměru 1:1 a vznikne vám univerzální čistič, se kterým vydrhnete téměř vše.

Další recepty, jak si doma vyrobit ekologický čistící prostředek bez chemikálií naleznete také v našem videu.

Mytí oken bez odpadu

Jste zvyklí mýt okna za pomoci chemikálií, kuchyňských utěrek či starých novin? Netvořte zbytečný odpad a sáhněte po ekologičtější variantě. Nastříkejte na okna univerzální domácí čistič, který jsme zmiňovali výše, rozetřete ho hadrem a zbytky stáhněte stěrkou na sklo. Budete překvapeni, jak se budou vaše okna blyštit.

Čistý koberec bez tepování

Nemusíte strávit celý víkend drhnutím koberce přípravky na tepování, vyzkoušejte sodu. Nejprve koberec řádně vysajte k tomu určenou hlavicí, poté na něj vysypte vrstvu běžné kuchyňské sody a nechte pár hodin působit. Soda má skvělé absorbční schopnosti a dokáže z koberce vytáhnout velkou část nečistot. Nakonec koberec opět dobře vysajte a uvidíte ten rozdíl.

Může se vám zdát, že ekologie a úklid nejde dohromady, ale kde je vůle, tam je cesta. Zařadíte-li ekologické smýšlení i do svých úklidových návyků, nejenže budete mít čistou domácnost, ale odlehčíte tím i naši planetu.

Přečtěte si další články z této kategorie: úklid tipy eko čistič koberce
Další články

Jak si vyrobit originální svíčky?

Vyzkoušejte tento jednoduchý DIY trik a proměňte obyčejné svíčky s...

Zjistit více

Jak se stát ženou, jakou chcete být?

Máte ve svém životě vzory a ikony, kterým se chcete...

Zjistit více

Jak si vyrobit provázkovou dekoraci? – video

Tuto láskyplnou dekoraci si snadno vyrobíte a ještě si při...

Zjistit více