3 tipy, jak na ekologický jarní úklid

Dny se prodlužují, sluneční paprsky vykukují a příroda se probouzí ze zimního spánku. Přišlo jaro as ním i každoroční jarní rituál – velký úklid. V tomto článku vám shrneme pár tipů, jak jej pojmout trošku ekologičtěji.

Univerzální čistič

Naše babičky si při úklidu vystačily pouze s přípravky, které našli ve svém okolí. Postupem času však na trh přišlo množství moderních čistících přípravků a na ověřené domácí čističe se zapomnělo. Přitom stačí, když smícháte obyčejnou vodu s octem v poměru 1:1 a vznikne vám univerzální čistič, se kterým vydrhnete téměř vše.

Další recepty, jak si doma vyrobit ekologický čistící prostředek bez chemikálií naleznete také v našem videu.

Mytí oken bez odpadu

Jste zvyklí mýt okna za pomoci chemikálií, kuchyňských utěrek či starých novin? Netvořte zbytečný odpad a sáhněte po ekologičtější variantě. Nastříkejte na okna univerzální domácí čistič, který jsme zmiňovali výše, rozetřete ho hadrem a zbytky stáhněte stěrkou na sklo. Budete překvapeni, jak se budou vaše okna blyštit.

Čistý koberec bez tepování

Nemusíte strávit celý víkend drhnutím koberce přípravky na tepování, vyzkoušejte sodu. Nejprve koberec řádně vysajte k tomu určenou hlavicí, poté na něj vysypte vrstvu běžné kuchyňské sody a nechte pár hodin působit. Soda má skvělé absorbční schopnosti a dokáže z koberce vytáhnout velkou část nečistot. Nakonec koberec opět dobře vysajte a uvidíte ten rozdíl.

Může se vám zdát, že ekologie a úklid nejde dohromady, ale kde je vůle, tam je cesta. Zařadíte-li ekologické smýšlení i do svých úklidových návyků, nejenže budete mít čistou domácnost, ale odlehčíte tím i naši planetu.

Přečtěte si další články z této kategorie: úklid tipy eko čistič koberce
Další články

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více

Zdravé vánoční koláče, které si oblíbíte

Perníky, medvědí tlapky, linecké pečivo, štědrák… Tyto typické koláče, které...

Zjistit více