5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují i tajemství a magie, která se vzpírají vysvětlení. Jsou to mystická místa, kde se starověké legendy prolínají s realitou. Od starověkých ruin až po přírodní zázraky, tyto destinace lákají cestovatele, aby se vydali objevovat magii a záhady.

 

New Orleans, USA

Toto místo se svou bohatou historií voodoo a hoodoo vyzařuje spoustu magie. Čarodějnické tradice sahají až do roku 1700. Panuje zde legenda o Marii Laveau, slavné léčitelce a kněžce voodoo. Její hrob lze navštívit s průvodcem. Mnozí věří, že se jim tam splní jejich tajná přání. Turisté zde mohou navštívit různé voodoo obchody, obchůdky s bylinkami, krystaly a zažít jedinečnou mystickost ve městě. Vždyť ne nadarmo je toto město inspirací pro mnohé filmy a seriály o nadpřirozených silách.

 

Stonehenge, Anglie

Tato prehistorická památka, která je obklopena mystikou a záhadami, je zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. Odhaduje se, že Stonehenge byl postaven před více než 4 000 lety. Přesné metody používané pro přepravu a vztyčení masivních kamenů, z nichž některé váží až 25 tun, stále zůstávají záhadou. Toto místo patří mezi nejnavštěvovanější archeologické lokality na světě. Přitahuje návštěvníky, které fascinuje jeho mystická aura a historický význam. Účastní se speciálních akcí, jako jsou oslavy slunovratu. Stonehenge je dokonce spojován s Artušovskou legendou, přičemž některé teorie jej navrhují jako možné místo Camelotu nebo pohřebiště mýtických postav, jako je Merlin.

 

Salem, USA

Je známý svou historií čarodějnických procesů v 17. století, během kterého bylo několik lidí obviněno z čarodějnictví a 20 osob bylo popraveno. Tato kapitola zanechala na identitě města stopu, a právě kvůli tomu fascinuje historiky a zájemce o okultismus a nadpřirozené věci. Město nabízí prohlídky s průvodcem, čarodějnická muzea, atrakce věnované čarodějnictví a magické obchody, které lákají návštěvníky z celého světa.

 

Siquijor, Filipíny

Tento ostrov je znám svou pověstí jako „ostrov léčení“. Odedávna se pojí s tradičními lidovými léčebnými postupy, bylinnou medicínou a mystickými rituály. O ostrově kolují legendy s mýtickými bytostmi, jako jsou upíři, obři a začarované bytosti, o kterých se předpokládá, že obývají lesy a hory. Siquijor každoročně pořádá léčebný festival, známý jako Fiesta de los Milagros, kde tradiční léčitelé předvádějí své schopnosti a nabízejí služby místním i návštěvníkům.

 

Blå Jungfrun Island, Švédsko

V překladu znamená „modrá panna“. Tento tajemný ostrov byl v roce 2011 označen za biosférickou rezervaci UNESCO. Podle místních legend ostrov kdysi obývaly čarodějnice, které se tam také scházely, aby praktikovaly temné rituály a komunikovaly s nadpřirozenými silami. Archeologické vykopávky odhalily kamenné mohyly, starodávná ohniska a další artefakty, které naznačují, že ostrov používaly jako rituální místo již prehistorické národy, což mu přidává na mystickém původu. Avšak kvůli jeho kulturnímu významu a křehkému ekosystému je přístup na ostrov omezený. Jeho návštěvníci musí získat povolení, aby mohli prozkoumat ostrov.

 

Tyto destinace po staletí uchvacují svět. Každé z těchto míst má své kouzlo. Kouzlo najdete i v naší limitované edci Bob a Bobek – králíků z klobouku kouzelníka Pokustona.

 

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

See more articles in this category kouzla místa magie
Další články

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více

Jak si vyrobit balzám na rty? – video

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že si vyrobíte vlastní...

Zjistit více