5 žhavých “beauty” tipů na léto

Milujeme léto. Je to období, kdy chodíme ven častěji, na výlety, stanování, sportujeme, kempujeme, dovolenkujeme. A potíme se. Máme pro vás pár tipů, jak se starat o krásu a zdraví v horkých letních dnech.

Pitný režim

Jeho striktní dodržování je úkolem číslo jedna. V průběhu horka se doporučuje vypít až 5 litrů vody, přičemž zdravý dospělý člověk by se měl pohybovat v rozmezí 2,5 až 3 litrů. Pokud však máte zaměstnání nebo provozujete činnost, při které se víc potíte, pijte větší množství tekutin. Nejlepší je čistá pitná voda a bylinkové čaje bez cukru, které si dopřávejte, i když žízeň právě necítíte. Omezit byste měli také kofein, alkohol a nápoje obsahující chinin.

Parfém z chladničky

Když je vám horko a zpotíte se, je nepravděpodobné, že hezky voníte. Vyzkoušeli jste si někdy dát svou oblíbenou voňavku do chladničky? Můžete se tak příjemně ochladit a budete se cítit svěže.

SPF, SPF, SPF

Tak známá zkratka (Sun Protection Factor) a přece na ni často zapomínáme. V kosmetice udává stupeň ochrany před UVB zářením. Čím je číslo vyšší, tím víc UVB záření blokuje. Odborníci doporučují SPF 30 až 50, pravidelnou aplikaci každé dvě hodiny a nezapomínat na uši, prsty a rty.

Domácí pomocníci

Pokud se od sluníčka spálíte, použijte hydratační mléka určená pro na spáleniny od slunce. Zmírňují zarudnutí a bolest. Skvělým pomocníkem mohou být i potraviny, které máme doma, jako je kysaná smetana, jogurt, oleje a podobně. S jejich pomocí si můžete vyrobit vlastní krém na spálenou pokožku.

Pokud budete mít z vysokého tepla vyrážku, udržujte vyrážku suchou a pro úlevu používejte kožní pudry, jako je třeba dětský pudr.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Bez make-upu ani na krok

Pokud si to neumíte představit, vyzkoušejte to alespoň jednou týdně. Vyberte si den, ve kterém se s tím budete cítit nejvíc komfortně, odstraňte všechny nečistoty a zbytky make-upu a nechte vyniknout svou přirozenou krásu. Uvidíte, jak se pleť rozzáří a odvděčí se vám krásným a svěžím vzhledem. Kdy jindy je lepší dopřát pleti oddech od nánosu make-upu, než právě v létě?

Přečtěte si další články z této kategorie: krása dovolená leto tipy
Další články

Jak si vyrobit jarní věnec? – video

Dodejte svému příbytku nádech jara. Vždyť už i venku začíná...

Zjistit více

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více