6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém počasí, objevování přírody a krásné vzpomínky s rodinou a přáteli. Ať už upřednostňujete lenošení u bazénu, turistiku nebo grilování, každý si najde v našem seznamu něco, co si užije. Zde je několik tipů, díky nimž si co nejlépe užijete sluneční víkendy.

 

1. Vodní radovánky

Na letní dny se mnozí těší právě kvůli dnem stráveným u vody. Sbalte si opalovací krém, plážové osušky, kapesníky a lednici plnou osvěžujících nápojů a občerstvení. U vody si můžete užít vodní aktivity, jako je plavání, paddleboarding nebo jízda na kajaku. Máte-li děti, stavění hradů z písku a hraní plážového volejbalu vás může zabavit na dlouhé hodiny. Nezapomeňte si vzít dobrou knihu a můžete si číst, zatímco se budete opalovat.

Naše tipy: 

Aqualand Moravia 

Ze sauny tohoto aquaparku budete mít krásný výhled na Pálavu. Vaše děti se zde vyřádí díky vodním atrakcím, jako je například niagára, nafouknutý svět, wild river, magic hole, lazy river a další.
Tipy na výlety v okolí: Nedívejte se na pálavu jen ze sauny, ale vydejte se tam na výlet. V okolí se nachází Mikulov – romantické město plné dobré gastronomie a vína. Co nesmíte vynechat je Lednicko-Valtický areál, který patří mezi světový unikát.

Aquapalace Praha
Patří mezi největší aquaparky ve střední Evropě. Je tam spousta tobogánů, bazénů s vlnobitím, saunový svět, wellness centrum, fitness centrum, restaurace a bary. Jednoduše, najdete tam zábavu pro celou rodinu.

Máchovo jezero 

Patří mezi největší vodní plochy v Libereckém kraji. V letních měsících poskytuje rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích Doksy a Staré Splavy jsou oblíbené tobogány, vodní atrakce a množství občerstvení. Můžete si zde půjčit loďky, vodní šlapadla či surfy. Od května brázdí vody i výletní parníky, takže se můžete vydat na 30minutovou okružní plavbu.

Aquacentrum Pardubice

Je to moderní aquapark s několika tobogány, umělou řekou, dětskými bazény, wellness centrem. Areál má také letní pláž a mají zde i plaveckou školu. Zacvičit si zde můžete například aqua aerobic.

 

2. Pikniky v parku

Připravte si piknikový koš s oblíbenými letními jídly, jako jsou sendviče, čerstvé ovoce a domácí limonády. Přineste si deku, nějaké hry jako frisbee nebo badminton a najděte si stinné místo pod stromem. Mnohé parky mají také krásné chodníčky na klidnou procházku nebo jízdu na kole.

Naše tipy: 

Pruhonický park

Pohádková příroda jen pár kilometrů od hlavního města. V tomto parku bylo natočeno množství pohádek, například S čerty nejsou žerty či Popelka. Park je ideálním místem pro relaxaci i romantickou procházku.

Letenské sady (Praha)

Je druhým největším parkem v Praze. Můžete zde trávit volný čas sportem, procházkou či piknikem. Letenské sady poskytují kouzelný výhled na řeku Vltava i na město. Díky přemostění Chotkové ulice lávkou umožňují snadný přístup do Chotkových sadů a také na Pražský hrad.

Park Lužánky (Brno)

Můžete si sem jít zacvičit jógu, trénovat slackline, zaběhat, shárat tenis, petanque, volejbal nebo si zacvičit. Obdivovat zde můžete mnoho vzácných stromů, barevné ryby v potoce či selata, která jsou oblíbenou atrakcí těch nejmenších návštěvníků. Také je zde pro ně dětské či dopravní hřiště.

3. Návštěva místních farmářských trhů

Červen je ideální čas na návštěvu místních farmářských trhů, kde naleznete čerstvé produkty, řemeslné výrobky a jedinečná řemesla. Procházka po trhu je nejen skvělým způsobem, jak podpořit místní farmáře a řemeslníky, ale také šancí objevit nová jídla a ingrediencie. 

 

4. Sporty a aktivity v přírodě

Pro ty, kteří milují aktivní odpočinek, jsou letní víkendy ideální pro venkovní sporty. Zahrajte si tenis, jděte bruslit, na turistiku či jezdit na kole. Pokud bydlíte v blízkosti jezera nebo řeky, zvažte rybolov nebo pronájem vory na celý den.

 

5. Grilování na dvoře

Uspořádejte grilování, abyste si mohli vychutnat vynikající jídlo a skvělou společnost, aniž byste museli cestovat daleko. Ugrilujte své oblíbené maso a zeleninu. Když se večer ochladí, přemístěte se k ohni a skvělý večer může pokračovat.

 

 

6. Kempingové dobrodružství

 

Pokud máte rádi přírodu, zvažte, zda byste o víkendu nešli kempovat. Ať už upřednostňujete stan, karavan nebo pronájem chatky, kemp vám umožní odpočinout si od shonu každodenního života a ponořit se do přírody.

 

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

 

See more articles in this category tipy leto aktivity
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

Jak zůstat produktivní, když jediné, na co myslíte, je dovolená?

Teploty stoupají, a to znamená jen jedno, přichází léto! Slunce,...

Zjistit více