7 předmětů, se kterými bude váš životní styl udržitelnější

Ekologičnost a udržitelnost nejsou jen komplikované pojmy spojené s budoucností naší planety. Být eko je i vhodnou příležitostí vyměnit pár předmětů ve svém okolí za jejich ekologičtější varianty a nebýt tak jen udržitelnější, ale je možné přitom vypadat i cool.

Cestovní hrneček

Vy ještě stále z kavárny odcházíte s papírovým kelímkem? A není to škoda? Praktickým cestovním hrnečkem totiž dokážete ulevit nejen přírodě, ale získat i stylový doplněk, který vás odliší od ostatních. Ať už to bude jeho barva, tvar, nebo vtipný nápis, termohrneček se může stát vaším prvním a pěkně imageovým krokem k větší udržitelnosti.

Zubní kartáček

Plastové kartáčky jsou out, trendem jsou kartáčky dřevěné nebo bambusové. Nejenže se pěkně vyjímají v každé koupelně a okouzlí tak každou návštěvu, jsou i pěkným příspěvkem k udržitelnosti vaší domácnosti, která se tak zbaví závislosti na dalším kousku plastu.

Láhev na vodu

Podobně jako v případě cestovního hrnečku i skleněná nebo kovová láhev je ideálním spojením imageového doplňku a ekologických předsevzetí. Místo neustálého kupování (a vyhazování) plastových lahví si vodu nosíte v cestovní lahvi, kterou jednoduše umyjete a použijete znovu.

Látková taška

Zatímco ještě před pár roky bylo samozřejmostí vyptat si k nákupu zadarmo hned několik igelitových tašek, dnes už se člověk občas cítí provinile, i když si přinese vlastní. Proč je teda rovnou nevyměnit za látkové tašky, které vydrží víc, jsou nesrovnatelně ekologičtější a ještě jejich prostřednictvím můžete díky obrázku nebo nápisu celému světu komunikovat svůj smysl pro humor nebo oblíbenou značku?

Slámky

Málokterý předmět si za poslední roky prošel takovou změnou image jako plastové slámky. Ze symbolu oslav a pohody se stal znak neekologičnosti a zamoření planety plastem. Alternativy přitom existují – bambusové nebo kovové slámky jsou ještě praktičtější, z dlouhodobého hlediska ekonomičtější a hlavně se dají používat opakovaně.

Sáčky na pečivo a ovoce

Stylovou a ekologickou taškou se nemusíte prezentovat jen na ulici, ale i přímo v obchodě. Stačí pokud si na nákup přibalíte plátěný sáček na pečivo nebo síťovku na zeleninu či ovoce.

Kuchyňské utěrky a ubrousky

Prostor pro jednoduchý přechod na ekologičtější verzi nabízejí i hygienické produkty. Díky nové eko edici od Harmony teď můžete toaletní papír nebo ubrousky vyměnit za jejich ekologičtější varianty, kterými nejen ulevíte přírodě, ale získáte i nový doplněk do vaší domácnosti.

Jsou vám ekologická témata blízká? Otestujte si své vědomosti o udržitelnosti v našem EKO kvízu!

Přečtěte si další články z této kategorie: hrneček zubní kartáček látková taška slamky eko ubrousky kuchyňské utěrky láhev
Další články
Zdravé a chutné desiaty pre vaše deti - ľahko a rýchlo

Zdravé a chutné svačiny pro vaše děti – lehce a rychle

Přicházejí školní dny a spolu s nimi největší rodičovské dilema...

Zjistit více
Ako si vyrobiť podložku pod myš?

Jak si vyrobit podložku pod myš? – video

Obklopovat se ve svém pracovním prostředí něčím příjemným a pěkným...

Zjistit více

5 tipů, jak zvládnout první měsíc školy bez stresu

Letní prázdniny nám utekly jako voda. Za letními radovánkami, dobrodružným...

Zjistit více