7 tipů, jak si projevovat lásku a udržet vášeň ve vztahu

7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

Mnozí lidé se snaží najít nové kreativní způsoby, jak projevit svoji lásku k partnerovi. Nejde jen o slova, ale také o gesta. Nebe žijeme v době, kdy slova ztrácejí váhu? Jakými způsoby umíme dat najevo, že někoho máme rádi, jestli milujeme?

Láska je univerzální jazyk, kterým mluvíme všichni, avšak projevovat lásku může být někdy náročné. Naše tipy vám pomohou posílit váš vztah a ukáží vám, jaký prostor vlastně věnujete partnerovi ve svém životě.

7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

1. Napsat dopis není „oldschool“

V digitální éře je ručně psaný dopis vzácný a cenou nevyčíslitelný dar. Napište svému partnerovi dopis, ve kterém mu vyjádříte své city, popíšete pěkné vzpomínky nebo jen vzpomenete drobnosti ze společného života, které vás těší. Tímto krokem mu dáte najevo nejen to, že jste si na něj našli čas, ale že umíte pojmenovat, proč jste v tomto vztahu šťastná. No a tak trochu mu to připomenete pro případ, že by na to „zapomněl“. 🙂

7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

2. Vytvářejte si společné zážitky

Tento bod je nezbytný. A tak často ho zanedbáváme… Naplánujte společný výlet nebo aktivitu, kterou jste ještě nikdy předtím nezkusili. Může jít o taneční lekci, piknik v přírodě, návštěvu místních turistických atrakcí nebo jeďte na motokáry. Tímto způsobem budete spolu sbírat vzácné vzpomínky, které s nikým jiným nemáte.

3. Překvapte partnera (samozřejmě příjemně)

Má váš partner oblíbenou knihu, film nebo kapelu? Překvapte ho tím, že ho vezmete na koncert či do kina. Můžete vybrat také nějaké alternativní kino nebo klub, kde jste ještě nebyli. Nebe naopak místo, které máte oba rádi. Nechce se vám nikam jít? Připravte si pohodový večer doma. Určitě vaši polovičku potěší tak dobré jídlo, které ji bude čekat po těžkém pracovním dni. Taková překvapení jsou jednoduchá, ale efektivní a partnerovi ukážete, že víte, co má rád. Nebe připravte pro svého partnera milostné vzkazy na nečekaných místech, například v tašce, v autě nebo na zrcadle v koupelně. Pro inspiraci si prohlédněte náš spot, ve kterém chlapec milým malým gestem projeví svou velkou lásku.

4. Vytvořte si společný rituál

Toto je fantastický bod, který byste opravdu měli vyzkoušet. Je sice pravda, že rituály mezi partnery spíše vznikají spontánně, ale můžete si ho zkusit sami vytvořit. Společná večerní procházka, pravidelná nedělní snídaně v posteli nebo sledování oblíbeného seriálu každý čtvrtek. Utužíte tím vztah, uvidíte.

5. Dotyky a vášeň

Fyzický kontakt je jedním z nejdůležitějších aspektů projevování lásky. Objímání, polibky, držení za ruku nebo jen jednoduché pohlazení po zádech má velký význam. Nebojte se projevit svou lásku přes dotek, když cítíte, že je vhodný moment. Po určité době může být vášeň v partnerském vztahu méně intenzivní. Zdá se vám, že ty časy, kdy se vám jen při vyslovení jména milované osoby zrychlil puls, jsou pryč? Sexy spodní prádlo, růže, svíčky a vana nejsou jediným způsobem, jak si udržovat vášeň ve vztahu. I slova uznání jsou pro muže silným afrodiziakem. A platí to i opačně.

6. Tři „P“ – podpora, povzbuzení, pomoc

Ve vztahu je důležité být oporou a povzbuzovat svého partnera v jeho snahách a ambicích. Nezapomínejte na povzbudivá slova, upřímné komplimenty a vzájemnou podporu při dosahování osobních cílů. Věnujte se svému partnerovi s láskou a péčí. Můžete mu připravit teplý čaj, když je nemocný, nebo masírovat jeho nohy po náročném dni. Tato drobná gesta vytvářejí pocit bezpečí a pohody ve vztahu.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

​​7. Slovo „děkuji“

Poslední radou, kterou bychom rádi zmínili, je projev díků. Nezapomínejte pravidelně poděkovat svému partnerovi za vše, co pro vás dělá. Poděkování by mělo být součástí každodenního života. Připomíná oběma, jak jste pro sebe vzájemně důležití a vzácní.

Vyzkoušejte některé z uvedených tipů a rad a nezapomínejte, že nejdůležitější je být vždy upřímný a otevřený vůči svému partnerovi. Soucit, pochopení a upřímná komunikace jsou základem pevného a šťastného vztahu.

See more articles in this category vztahy tipy vztah láska
Další články

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více

Jak se efektivně sbalit na dovolenou? Zde jsou naše tipy

Letní dovolená je čas k odpočinku, objevování nových destinací a...

Zjistit více