7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie. Ponoříme se do ikonických filmů, ve kterých vládne magie a kouzla, která chytla za srdce diváky po celém světě. Pusťte si některý z nich doma, a okamžitě si tak vytvoříte magickou atmosféru.

 

Cesta do krajiny Oz (2013)

Oscar Diggs, druhořadý cirkusový kouzelník, cestuje z Kansasu a najednou se ocitne v zázračné krajině Oz. Myslí si, že s výhrou v loterii vyhrál i věčnou slávu a bohatství, ale jeho radost ukončí tři čarodějnice. Ty totiž nejsou přesvědčeny, že právě on je legendárním kouzelníkem, na jehož příchod všichni v zemi Oz čekali. Oscar se zaplete do problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé. Musí přijít na to, kdo je dobrý a špatný dříve, než bude pozdě. Zpočátku nepříliš chytrý iluzionista využije své znalosti magie, aby zemi zachránil. Nakonec dozraje a stane se mocným kouzelníkem a vládcem země Oz, ale zejména lepším člověkem.

Herci:  James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams a další 

 

Harry Potter a kámen mudrců (2001)

Nejen první díl, ale všechny části série Harryho Pottera uvádějí diváky do okouzlujícího světa magie a kouzel. Film je založen na románu J. K. Rowlingové. Ten popisuje příběh Harryho Pottera, který ve svých jedenácti letech zjistí, že je čaroděj, a vydá se na Bradavickou kouzelnickou školu. Harry se dozví, jak skutečně zemřeli jeho rodiče, a o kouzelníkovi, který za to mohl, přičemž si najde celoživotní přátele Rona a Hermionu. Harry v celé čarodějnické sérii konfrontuje temné síly a odhaluje tajemství spolu se svými přáteli. Série spojuje magii, přátelství a vítězství dobra nad zlem spolu s ohromnými dobrodružstvími, které pobaví diváky všech věkových kategorií.

Herci: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Tom Felton a další 

 

Kouzelná chůva (2005)

Ovdovělý pan Brown potřebuje, aby se jeho děti začaly chovat slušně, protože jinak si nenajde novou ženu, která by mohla zachránit jeho finanční situaci. Teta Adelaide se totiž rozhodla, že pokud se neožení, nebude mu už přispívat, což by mu ještě více zničilo jeho nepovedený život. Jeho jedinou záchranou se stává chůva McPhee, která svou zázračnou mocí jeho děti změní k nepoznání.

Herci:  Emma Thompson, Colin Firth, Kelly Macdonald, Thomas Brodie-Sangster a další

 

Čarodejův učeň (2010)

Vyvolený mladík musí projít rychlokurzem magie od zkušeného čaroděje, aby porazili temné síly a zachránili svět. Proti dobrým čarodějům stojí špatná a zákeřná čarodějka Morgana, která usiluje o kouzlo vzkříšení, což by znamenalo všeobecné zmrtvýchvstání a zároveň zkázu všeho. Čaroděj Baltazar plachého a introvertního chlapce zasvětí do tajemství magie a udělá z něj svého učně. Společně se pouštějí do boje se zlem, které nesmí zvítězit nad dobrem.

Herci: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Monica Bellucci, Alfred Molina a další 

 

Vládkyně zla (2014)

Zrazená svou láskou a hnaná touhou po pomstě uvrhne lesní královna Zloba krutou kletbu na královu dceru Auroru. Jak princezna roste, ocitne se ve středu konfliktu mezi lesním královstvím, které si oblíbila, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Proto se odhodlá udělat čin, který by mohl spojit oba světy. Zda se jí to podaří, se dozvíte, podíváte-li se na film.

Herci: Angelina Jolie, Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton a další 

 

Podfukáři (2013)

Příběh je o špičkových iluzionistech, kteří v rámci svých efektních kouzelnických show předvádějí ještě lepší bankovní loupeže zaměřené proti zkorumpovaným finančníkům. Po velkolepém vybělení první banky v přímém přenosu vstupuje na scénu FBI a začíná napínavá a zábavná zápletka. FBI si na pomoc pozve bývalého iluzionistu, který se snaží přijít na to, jak to vlastně dělají a o co jim jde.

Herci: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Isla Fisher a další 

 

Bob a Bobek (1979–1995)

Klobouk kouzelníka Pokustona není obyčejný klobouk. Bydlí v něm králíci Bob a Bobek. Bob je moudrý a usilovný a Bobek je zase chytrý a nápaditý. Oba se každé ráno vydávají z klobouku ven, aby přežili dobrodružství a veselé příhody. Zavzpomínat si na jejich příběhy můžete i prostřednictvím naší limitované edice Bob a Bobek. 

Herci: Josef Dvořák

 

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit
See more articles in this category tipy filmy kouzla
Další články

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

Jak si vyrobit balzám na rty? – video

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že si vyrobíte vlastní...

Zjistit více