Bizarní zimní sporty, které vymysleli z dlouhé chvíle

Všeho moc škodí i v zimě. Při následujících zimních sportech se možná někdo tak dlouho nudil, že spojil nespojitelné. Jiné činnosti jsme zase třeba už delší dobu znali, ale zřejmě potřebovaly vyšperkovat do soutěžních kvalit.

Závody na woku

Pokud jste si mysleli, že jedinou soutěžní disciplínou, kterou je možné na woku provozovat, jsou nudle se sojovou omáčkou, jste na omylu. S nápadem na netradiční sportovní disciplínu přišel německý moderátor Stefan Raab. Závodů se může zúčastnit hráč s výstrojí podobnou hokejové. Ochrana je důležitá, jelikož pánev může po spuštění se po zasněžené dráze dosáhnout i rychlosti 120 kilometrů za hodinu. Vítězem je samozřejmě ten, kdo dorazí do cíle první. Netradiční činnost jde přitom vykonávat i týmově. V tom případě se dřevěnými úchytkami spojí čtyři kusy asijského nádobí.

Yukigassen

U Yukigassen si někdo soutěživý v Japonsku řekl, že koulovačka nemůže být bez cíle. Vzal sedm přátel a postavil jedno družstvo proti druhému, aby se na princip paintballu naháněli ve sněhu. Cílem je získat protivníkovu vlajku, přičemž je třeba se vyhýbat dopředu připraveným sněhovým koulím.

Maratón na severním pólu

Důvody pro to, že se někdo rozhodne běžet po zamrzlém Arktickém oceánu, můžeme jen hádat. Maratón na severním pólu jsou jediné 42kilometrové bežecké závody na vodě. Nehostinný a nerovnoměrný terén obsahuje zastávky, kde se mohou soutěžící aspoň na chvíli zahřát. Soutěž je relativně mladá. Vznikla počátkem 21. století a mezi svými vítězi má Maďara nebo Čecha.

Přečtěte si další články z této kategorie: Yukigassen maratón severní pól sport zima wok
Další články
7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

7 tipů, jak si projevovat lásku a udržet vášeň ve vztahu

Mnozí lidé se snaží najít nové kreativní způsoby, jak projevit...

Zjistit více

Jak vyrobit origami labuť? – video

Labuť představuje symbol čistoty, oddanosti a pravé lásky. Už jste...

Zjistit více

Jak připravit čokoládovou pěnu s malinami? – video

Když si něco oblíbíte, je to láska na celý život....

Zjistit více