Bizarní zimní sporty, které vymysleli z dlouhé chvíle

Všeho moc škodí i v zimě. Při následujících zimních sportech se možná někdo tak dlouho nudil, že spojil nespojitelné. Jiné činnosti jsme zase třeba už delší dobu znali, ale zřejmě potřebovaly vyšperkovat do soutěžních kvalit.

Závody na woku

Pokud jste si mysleli, že jedinou soutěžní disciplínou, kterou je možné na woku provozovat, jsou nudle se sojovou omáčkou, jste na omylu. S nápadem na netradiční sportovní disciplínu přišel německý moderátor Stefan Raab. Závodů se může zúčastnit hráč s výstrojí podobnou hokejové. Ochrana je důležitá, jelikož pánev může po spuštění se po zasněžené dráze dosáhnout i rychlosti 120 kilometrů za hodinu. Vítězem je samozřejmě ten, kdo dorazí do cíle první. Netradiční činnost jde přitom vykonávat i týmově. V tom případě se dřevěnými úchytkami spojí čtyři kusy asijského nádobí.

Yukigassen

U Yukigassen si někdo soutěživý v Japonsku řekl, že koulovačka nemůže být bez cíle. Vzal sedm přátel a postavil jedno družstvo proti druhému, aby se na princip paintballu naháněli ve sněhu. Cílem je získat protivníkovu vlajku, přičemž je třeba se vyhýbat dopředu připraveným sněhovým koulím.

Maratón na severním pólu

Důvody pro to, že se někdo rozhodne běžet po zamrzlém Arktickém oceánu, můžeme jen hádat. Maratón na severním pólu jsou jediné 42kilometrové bežecké závody na vodě. Nehostinný a nerovnoměrný terén obsahuje zastávky, kde se mohou soutěžící aspoň na chvíli zahřát. Soutěž je relativně mladá. Vznikla počátkem 21. století a mezi svými vítězi má Maďara nebo Čecha.

Přečtěte si další články z této kategorie: sport zima wok Yukigassen maratón severní pól
Další články

Strategie zvládání konfliktů nejen na školní půdě

Konfliktům se nevyhne nikdo, ani vaše děti. Místo toho, abyste...

Zjistit více
Zdravé a chutné desiaty pre vaše deti - ľahko a rýchlo

Zdravé a chutné svačiny pro vaše děti – lehce a rychle

Přicházejí školní dny a spolu s nimi největší rodičovské dilema...

Zjistit více
Ako si vyrobiť podložku pod myš?

Jak si vyrobit podložku pod myš? – video

Obklopovat se ve svém pracovním prostředí něčím příjemným a pěkným...

Zjistit více