Bizarní zimní sporty, které vymysleli z dlouhé chvíle

Všeho moc škodí i v zimě. Při následujících zimních sportech se možná někdo tak dlouho nudil, že spojil nespojitelné. Jiné činnosti jsme zase třeba už delší dobu znali, ale zřejmě potřebovaly vyšperkovat do soutěžních kvalit.

Závody na woku

Pokud jste si mysleli, že jedinou soutěžní disciplínou, kterou je možné na woku provozovat, jsou nudle se sojovou omáčkou, jste na omylu. S nápadem na netradiční sportovní disciplínu přišel německý moderátor Stefan Raab. Závodů se může zúčastnit hráč s výstrojí podobnou hokejové. Ochrana je důležitá, jelikož pánev může po spuštění se po zasněžené dráze dosáhnout i rychlosti 120 kilometrů za hodinu. Vítězem je samozřejmě ten, kdo dorazí do cíle první. Netradiční činnost jde přitom vykonávat i týmově. V tom případě se dřevěnými úchytkami spojí čtyři kusy asijského nádobí.

Yukigassen

U Yukigassen si někdo soutěživý v Japonsku řekl, že koulovačka nemůže být bez cíle. Vzal sedm přátel a postavil jedno družstvo proti druhému, aby se na princip paintballu naháněli ve sněhu. Cílem je získat protivníkovu vlajku, přičemž je třeba se vyhýbat dopředu připraveným sněhovým koulím.

Maratón na severním pólu

Důvody pro to, že se někdo rozhodne běžet po zamrzlém Arktickém oceánu, můžeme jen hádat. Maratón na severním pólu jsou jediné 42kilometrové bežecké závody na vodě. Nehostinný a nerovnoměrný terén obsahuje zastávky, kde se mohou soutěžící aspoň na chvíli zahřát. Soutěž je relativně mladá. Vznikla počátkem 21. století a mezi svými vítězi má Maďara nebo Čecha.

Přečtěte si další články z této kategorie: sport zima wok Yukigassen maratón severní pól
Další články

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více