Cestujete? Toto nesmí chybět ve vaší kosmetické tašce

Cestování je dobrodružství, ať už je to pracovní cesta, rodinná dovolená u moře nebo víkendový výlet do hor. Při balení se však často setkáváme s výzvou – jak sbalit všechny naše oblíbené kosmetické a hygienické produkty? Provedeme vás praktickými radami, které vám pomohou připravit se na cestu, aniž byste se museli vzdát svých oblíbených věcí.

Mini verze a praktická cestovní balení

Prvním a klíčovým tipem pro balení kosmetiky je investovat do mini verzí vašich oblíbených produktů nebo do prázdných cestovních obalů. Mnohé značky nabízejí své produkty v cestovních baleních, které jsou kompaktní a ideální pro cesty. Pokud taková balení nejsou k dispozici, můžete si koupit sady prázdných lahví a dóziček různých velikostí, které naplníte tím, co potřebujete. Šikovným řešením jsou také pouzdra na kontaktní čočky, do kterých můžete dát například malé množství krému.

Odškrtávajte si seznam

Pokud jste si dosud nedělali před každou cestou seznam, je na čase s tím začít. Najděte si chvilku a pořádně si promyslete, co všechno nevyhnutelně používáte od chvíle, kdy vstanete. To vám pomůže mít vše potřebné na cestách:

– Čistič pleti a odličovač: Bez ohledu na to, kde se nacházíte, je důležité udržovat vaši pleť čistou.

– Hydratační krém: Cestování, zejména letecky, může být pro pleť dehydratující.

– Sluneční ochrana: Zda cestujete do tropických krajin nebo do zasněžených vrchů, sluneční ochrana je naprosto nezbytná.

– Rtěnka a řasenka: I když se často nemalujete (nebo vůbec), nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat.

– Balzám na rty a deodorant: Tyto produkty většina z nás potřebuje každý den, přesto je rády zapomínáme doma.

Multifunkční produkty

Při balení na cestu je vždy dobré minimalizovat. Multifunkční produkty, například BB krémy, které fungují jako hydratační krém, make-up a ochrana před sluncem v jednom, mohou výrazně ušetřit místo ve vaší kosmetické tašce. Ideální volbou jsou také tónovací balzámy na rty, které hydratují a zároveň zanechají na rtech krásné jemné barevné pigmenty. Skvělá jsou také pleťová tonika s odličovačem v jednom. Nebo multi-stick – stíny na oči, tvářenka a rtěnka v jednom. Prostor v zavazadlech ušetří i šampony, balzámy na vlasy a sprchové gely typu 3 v 1. Nezapomínejte také na multifunkční sílu kapesníčků, utěrek a toaletního papíru, které využijete pro vše potřebné právě na svých cestách.

Tuhé šampony a mýdla

Tuhé verze jsou další skvělou volbou pro cestovatele. Kromě toho, že jsou často ekologičtější, jsou také menší a praktičtější pro přenášení než jejich tekuté verze.

Osobní lékárnička

Neměli byste zapomínat ani na základní léky a přípravky pro případ bolesti hlavy, trávicí problémy, náplasti a podobně. Tyto mohou být v cizině hůře dostupné nebo zbytečně dražší.

Přizpůsobte se destinaci

Zvážte svoju destináciu pri výbere produktov. Ak cestujete do teplejších krajín, nezabudnite na produkty na ochranu pred slnkom a hmyzom. Ak je vaším cieľom chladnejšia krajina, nezabudnite na silnejšiu hydratáciu pleti a pier.

Extra tipy, které (možná) neznáte

– Pokud máte nádobky s tekutým obsahem, zabalte je do několika vrstev plastové fólie. Zabráníte úniku tekutiny v případě otevření obalu během cesty.

– Pokud máte něco křehkého nebo máte obavy z poškrábání nebo poškození své kosmetiky, vložte ji do bot a vycpěte například ponožkami.

– Pokud máte několik různých kosmetických taštiček, označte si je (nálepkami, visačkami apod.), abyste věděli, co v každé je, aniž byste ji otevřeli.

– Hygienické kapesníčky si dejte do každé jedné tašky – velké, příruční i do kabelky. Ty by měly být vždy u vás.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Cestování je vzrušující a s těmito tipy se můžete vyhnout stresu z balení. Nezapomeňte, že ačkoli je důležité mít s sebou vše potřebné, cestování je také příležitostí vyzkoušet něco nového. Možná objevíte nový oblíbený produkt právě na svých cestách.

See more articles in this category tipy cestování dovolená
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více