Dárky z lásky vůbec nemusí být drahé

Narozeniny, svátky, svatby, výročí, promoce, svátky, úspěchy v práci, první zoubek… Důvodů k oslavě a nákupu darů je mnoho. Ale co když je financí méně? Pokud chcete šetřit na dárečcích, ale ne na lásce a radosti, přečtěte si tento článek, který vám dá inspiraci, jak někoho obdarovat, ale neutratit za to půl výplaty.

Jak ušetřit na dárcích?

Mějte na paměti, že dárky by neměly být o ceně, ale o snaze někoho potěšit, o nápadu, o radosti z obdarování, jehož předmětem může být i neobyčejně obyčejné přání.

Máme pro vás pár rychlých tipů:

– Mějte plán. Všechno si dopředu naplánujte a držte se seznamu obdarovaných i darů.

– Hlídejte si rozpočet. Musíte znát své finanční hranice, které nepřekročíte. 

– Domluvte se. Asi nejste jediní, kdo chce ušetřit, spojte své síly s dalšími a výdaje si podělte.

– Využijte slevy. Dneska už je snadno najdete nejen na slevových portálech, ale i spousta prodejců nabízí slevové kupóny a kódy. Nestyďte se a slevu si v klidu zkuste vyžádat.

– Nákupy z druhé ruky. Pokud víte, že s tím obdarovaný nebude mít problém, využijte second handy nebo online stránky, kde nakoupíte už snad všechno a většinou i v dobrém stavu.

– Recyklujte při balení. Zabalte dárek do novinového papíru – vypadá to zajímavě a v kombinaci s pěkným vázáním i velmi stylově.

Vyrobte si dárek sami

Skvělý způsob, jak dát najevo své city, je dát si tu námahu a vyrobit dárek vlastnoručně. I když vyřezávaný dřevěný pes nevypadá jako pes, vynaložené úsilí z něho učiní dojemné gesto. Inspirovat se můžete i těmito pěknými hrnečky nebo krásně vyzdobenými svíčkami. Namalujte obraz, vyrobte hračku ze starých ponožek, pomalujte oblečení nebo zvolte něco, čím určitě nic nepokazíte – dárek, který je doslova k snědení. Dobré tipy najdete i v našem videu, ve kterém vyrábíme dobroty z medvědího česneku. Ten roste a kvete přibližně do konce května, a když dáte pesto nebo olej do pěkné nádobky, chutný dárek je na světě. Každý takový dárek můžete označit jako limitovanou edici.

Tři dobré rady

  1. Určitě nenakupujte dárky bez rozmyslu a na poslední chvíli. Časová tíseň a stres vás doslova přinutí koupit i to, co nechcete.
  2. Pokud na obdarovávání svých blízkých vysloveně netrváte, jednoduše ho omezte. Domluvte se, že dárky na svátky a narozeniny dostanou jen děti. Dospělým stačí popřát.
  3. A na závěr také ještě jedna cenná rada. Zkuste odolat jablku pokušení v podobě rychlé půjčky. Kde je půjčka, tam jsou většinou i nemalé úroky. Několik měsíců dalšího splácení ke spokojenému životu rozhodně nepotřebujete. Mnohem rozumnějším krokem bude právě úspora.
Přečtěte si další články z této kategorie: svatba tipy dárky narozeniny svátky
Další články

Jiný kraj, jiný mrav… Jak se svatbuje ve světě?

Každá nevěsta sní o nádherné svatbě podle svých představ. Bílé...

Zjistit více

7 věcí, které byste měli udělat před velkým dnem „D“

Den před svatbou je velmi vzrušující. Ale dokáže být i...

Zjistit více

Netradičně tradiční nevěsta

Minimálně jedno mají všechny nevěsty společné. Každá chce být jedinečná....

Zjistit více