Dárky z lásky vůbec nemusí být drahé

Narozeniny, svátky, svatby, výročí, promoce, svátky, úspěchy v práci, první zoubek… Důvodů k oslavě a nákupu darů je mnoho. Ale co když je financí méně? Pokud chcete šetřit na dárečcích, ale ne na lásce a radosti, přečtěte si tento článek, který vám dá inspiraci, jak někoho obdarovat, ale neutratit za to půl výplaty.

Jak ušetřit na dárcích?

Mějte na paměti, že dárky by neměly být o ceně, ale o snaze někoho potěšit, o nápadu, o radosti z obdarování, jehož předmětem může být i neobyčejně obyčejné přání.

Máme pro vás pár rychlých tipů:

– Mějte plán. Všechno si dopředu naplánujte a držte se seznamu obdarovaných i darů.

– Hlídejte si rozpočet. Musíte znát své finanční hranice, které nepřekročíte. 

– Domluvte se. Asi nejste jediní, kdo chce ušetřit, spojte své síly s dalšími a výdaje si podělte.

– Využijte slevy. Dneska už je snadno najdete nejen na slevových portálech, ale i spousta prodejců nabízí slevové kupóny a kódy. Nestyďte se a slevu si v klidu zkuste vyžádat.

– Nákupy z druhé ruky. Pokud víte, že s tím obdarovaný nebude mít problém, využijte second handy nebo online stránky, kde nakoupíte už snad všechno a většinou i v dobrém stavu.

– Recyklujte při balení. Zabalte dárek do novinového papíru – vypadá to zajímavě a v kombinaci s pěkným vázáním i velmi stylově.

Vyrobte si dárek sami

Skvělý způsob, jak dát najevo své city, je dát si tu námahu a vyrobit dárek vlastnoručně. I když vyřezávaný dřevěný pes nevypadá jako pes, vynaložené úsilí z něho učiní dojemné gesto. Inspirovat se můžete i těmito pěknými hrnečky nebo krásně vyzdobenými svíčkami. Namalujte obraz, vyrobte hračku ze starých ponožek, pomalujte oblečení nebo zvolte něco, čím určitě nic nepokazíte – dárek, který je doslova k snědení. Dobré tipy najdete i v našem videu, ve kterém vyrábíme dobroty z medvědího česneku. Ten roste a kvete přibližně do konce května, a když dáte pesto nebo olej do pěkné nádobky, chutný dárek je na světě. Každý takový dárek můžete označit jako limitovanou edici.

Tři dobré rady

  1. Určitě nenakupujte dárky bez rozmyslu a na poslední chvíli. Časová tíseň a stres vás doslova přinutí koupit i to, co nechcete.
  2. Pokud na obdarovávání svých blízkých vysloveně netrváte, jednoduše ho omezte. Domluvte se, že dárky na svátky a narozeniny dostanou jen děti. Dospělým stačí popřát.
  3. A na závěr také ještě jedna cenná rada. Zkuste odolat jablku pokušení v podobě rychlé půjčky. Kde je půjčka, tam jsou většinou i nemalé úroky. Několik měsíců dalšího splácení ke spokojenému životu rozhodně nepotřebujete. Mnohem rozumnějším krokem bude právě úspora.
Přečtěte si další články z této kategorie: svatba tipy dárky narozeniny svátky
Další články

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více