Den matek a to nejdražší, co mámě můžeme dát

Vybrat správný dárek ke Dni matek může být pro někoho náročné. Přece jen chceme darovat něco výjimečného osobě, která tu byla pro nás ještě předtím, než jsme se narodili. Chceme mámě poděkovat za tolik věcí. Ale ona ve skutečnosti potřebuje tak málo… Myslíme si, že pro začátek je základem úspěchu na tento den jednoduše nezapomenout. 

Provedeme vás několika tipy a video návody, jak si mamku trochu rozmazlit a potěšit ji, přičemž vás to nebude stát mnoho námahy, času ani peněz. Připravte se na letošek s našimi inspiracemi na dárky.

Něco na zub

Pozvat mámu do restaurace je určitě fantastický nápad. Ale pokud vám rozpočet nedovoluje tento druh pohoštění, zkuste připravit něco doma. Sladkým nic nepokazíte, jednoduchý recept i s postupem najdete v našem videu o přípravě chia pudingu. Předvést se můžete i netradičními jednohubkami. K tomu připravte zajímavý drink a svoje společné chvíle si doslova vychutnáte.

Společná aktivita

Zajeďte si s mamkou na výlet, zajděte na procházku, nejlépe někam do přírody. Uděláte jí radost minimálně tím, že je s vámi, a prospěje to určitě i jejímu zdraví. Snažte se myslet na takové plány s předstihem a také si všímejte jejích volných termínů. Pokud ráda sportuje, můžete zorganizovat i něco akčnějšího, například cykloturistiku.

Vzpomínky jako dekorace

Použijte fotografie sebe a své rodiny. Pokud máte děti, fotografie vnoučat určitě potěší. Můžete z nich připravit pěkné dekorace do obýváku, stačí jednoduchý rám, pěkný vzkaz od vás a od vnoučat a roztomilý dárek je na světě. Anebo na stěně.

Domácí práce

Ať už s mámou bydlíte, nebo ne, zaručeně ji potěší, když se chopíte domácích prací a pomůžete jí s úklidem. Je její vášní dokonale uklizený byt, dekorace, doplňky a podobně? Do čistého, voňavého bytu se jí budou hodit vyráběné dekorativní svíčky.

Květiny jsou vždy dobrý nápad

Asi každá žena miluje květiny a mámy nejsou žádnou výjimkou. Máte zahrádku? Posbírejte různé kytky a naaranžujte pro ni vlastní kytici. Krásné květiny pro mámu můžete natrhat přímo během procházky v přírodě. Nemusíte kupovat drahé kytice nebo vyřizovat donášku až domů. Vyrobit pěkné květiny zvládnete i z barevných ubrousků, přičemž zapojit se mohou i vaše děti.

Domácí kosmetika

Vyrobte jí domácí přírodní kosmetiku. Budete potřebovat ingredience, které jsou běžně dostupné, a příprava je opravdu jednoduchá. Postup vám ukazujeme i v našem videu na domácí masku na obličej a vlasy.

Pamatujte si, že žádný dárek by neměl být o ceně. To nejdražší, co svým blízkým můžete dát, je váš čas a společně strávené chvíle. Ty jsou jednoduše k nezaplacení.

Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více