Druhý život rolek

Ten zvuk šlo slyšet jen v noci. Tichý, dunivý a těžko srozumitelný. I tak by se babička musela jako myška úplně přitisknout ke koupelnovým dveřím a nevydat přitom ani hlásku, protože jinak by v koupelně okamžitě všechno utichlo. Uvnitř se totiž spolu na polici bavily prázdné rolky od toaletního papíru. A posuďte sami – kdyby je babička při takovém rozhovoru nachytala, asi by byla v pořádném šoku.

Když ale babička spala, rolky v tichosti vedly nekonečné rozhovory. Nejčastěji o tom, co s nimi bude. 

Podle mě přijde jaro, babka se pustí do úklidu a všechny skončíme v koši,“ byla si jistá jedna.

Z nás bude dalekohled,“ těšily se dvě rolky kamarádky.

Byly ale i takové, které si byly jisté, že skončí v plamenech. Babička si s nimi chvilku zatopí v krbu a bude po nich. Ty byly nejsmutnější a do debaty se zapojovaly málokdy. Ale našly se i takové, které věřily, že babička svoje odpadky kompostuje a je čeká budoucnost jako z pohádky. 

Skončíme v kompostu a v budoucím životě budeme, čím jen budeme chtít! 

Debatu ale náhle přerušily hlasy z chodby. Rolky se musely pohroužit do debaty tak hodně, že si v tmavé koupelně vůbec nevšimly, že už je ráno. Jelikož bylo léto, k babičce na prázdniny přijela vnoučata. To pro rolky obyčejně znamenalo jediné – ještě méně času na jejich nekonečné debaty. To by se ale nesmělo stát něco, co ani jedna z nich nečekala.

Po chvíli vešly do koupelny děti společně s babičkou a po umytí rukou se překvapivě vydaly právě směrem k zaskočeným rolkám. Všechny je vzaly ze zaprášené police a přenesly do obýváku. Už i ty původně veselejší rolky byly připravené na nejhorší a s vystrašeným pohledem se dívaly směrem ke krbu hořícímu v rohu obýváku, ze kterého šlehaly pekelné plameny.

Děti ale krb vůbec nezajímal. Ze šuplíku vytáhly nůžky, lepidla, barevné papíry a fixky a z rolek začaly vyrábět ozdoby pro babičku. Z jedné se stal pes s dlouhým zakrouceným ocáskem, z druhé obávaný proužkovaný tygr, z další dlouhokrká žirafa a ze dvou dokonce respektovaný šachový pár – král a královna.

Všechny rolky byly ze svého nového využití nadšené. Měly už jen jediný problém – jejich nočním rozhovorům byl konec. Kdy už si je babička pyšně vystavila nad postel, povídat si mohly jen přes den, když byla v zahradě nebo v obchodě. Vždyť posuďte sami – kdyby babička při rozhovoru nachytala rolky převlečené za postavičky nebo zvířátka, myslela by si, že se už asi načisto zbláznila.

See more articles in this category děti pohádka toaletní rolky ozdoby
Další články

Jak si vyrobit letní osvětlení? – video

Zavařeninové láhve lze využít i jinde než v kuchyni při...

Zjistit více

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více