Druhý život rolek

Ten zvuk šlo slyšet jen v noci. Tichý, dunivý a těžko srozumitelný. I tak by se babička musela jako myška úplně přitisknout ke koupelnovým dveřím a nevydat přitom ani hlásku, protože jinak by v koupelně okamžitě všechno utichlo. Uvnitř se totiž spolu na polici bavily prázdné rolky od toaletního papíru. A posuďte sami – kdyby je babička při takovém rozhovoru nachytala, asi by byla v pořádném šoku.

Když ale babička spala, rolky v tichosti vedly nekonečné rozhovory. Nejčastěji o tom, co s nimi bude. 

Podle mě přijde jaro, babka se pustí do úklidu a všechny skončíme v koši,“ byla si jistá jedna.

Z nás bude dalekohled,“ těšily se dvě rolky kamarádky.

Byly ale i takové, které si byly jisté, že skončí v plamenech. Babička si s nimi chvilku zatopí v krbu a bude po nich. Ty byly nejsmutnější a do debaty se zapojovaly málokdy. Ale našly se i takové, které věřily, že babička svoje odpadky kompostuje a je čeká budoucnost jako z pohádky. 

Skončíme v kompostu a v budoucím životě budeme, čím jen budeme chtít! 

Debatu ale náhle přerušily hlasy z chodby. Rolky se musely pohroužit do debaty tak hodně, že si v tmavé koupelně vůbec nevšimly, že už je ráno. Jelikož bylo léto, k babičce na prázdniny přijela vnoučata. To pro rolky obyčejně znamenalo jediné – ještě méně času na jejich nekonečné debaty. To by se ale nesmělo stát něco, co ani jedna z nich nečekala.

Po chvíli vešly do koupelny děti společně s babičkou a po umytí rukou se překvapivě vydaly právě směrem k zaskočeným rolkám. Všechny je vzaly ze zaprášené police a přenesly do obýváku. Už i ty původně veselejší rolky byly připravené na nejhorší a s vystrašeným pohledem se dívaly směrem ke krbu hořícímu v rohu obýváku, ze kterého šlehaly pekelné plameny.

Děti ale krb vůbec nezajímal. Ze šuplíku vytáhly nůžky, lepidla, barevné papíry a fixky a z rolek začaly vyrábět ozdoby pro babičku. Z jedné se stal pes s dlouhým zakrouceným ocáskem, z druhé obávaný proužkovaný tygr, z další dlouhokrká žirafa a ze dvou dokonce respektovaný šachový pár – král a královna.

Všechny rolky byly ze svého nového využití nadšené. Měly už jen jediný problém – jejich nočním rozhovorům byl konec. Kdy už si je babička pyšně vystavila nad postel, povídat si mohly jen přes den, když byla v zahradě nebo v obchodě. Vždyť posuďte sami – kdyby babička při rozhovoru nachytala rolky převlečené za postavičky nebo zvířátka, myslela by si, že se už asi načisto zbláznila.

Přečtěte si další články z této kategorie: děti pohádka toaletní rolky ozdoby
Další články

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více

Zdravé vánoční koláče, které si oblíbíte

Perníky, medvědí tlapky, linecké pečivo, štědrák… Tyto typické koláče, které...

Zjistit více