Jak cestovat s omezeným rozpočtem

Nejjednodušším způsobem, jak ušetřit za cestování, je vyrazit mimo sezóny. Ceny služeb jsou nižší v důsledku menšího počtu turistů a to stejné lze říct i o ceně letenek.

Dalším skvělým tipem je vlastní stravování, na kterém můžete hodně ušetřit. Když si najdete ubytování, kde si můžete připravovat jídlo ve vlastní režii, možná si také ušetříte kdejaké trávicí obtíže.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Choďte na místa, která nejsou přeplněná turisty. Na místa, která nejsou tak známá. Projděte a prozkoumejte město, které jste se rozhodli navštívit. Vzrušující může být i obyčejné “bloudění” ulicemi. Pokud se cítíte dostatečně sebevědomí v jazyce dané země, může to být také dobrá příležitost popovídat si s místními obyvateli a víc se dozvědět o navštívené destinaci.

Stále sledujte ceny letenek, a to i rok dopředu. Budete víc v obraze, co je skutečně dobrá či akční cena letenek do vaší vysněné destinace. Také neodsuzujte letenky s dlouhým prostojem při mezipřistání. Možná díky tomu poznáte další město.

Chcete-li skutečně ušetřit, pokuste se omezit nákupy suvenýrů, které bývají předražené. Levnější variantou suvenýru může být například mušle nebo chutná drobnost z místních potravin. Nebo kreativní fotka s pozdravem vyrytým do písku.

Smlouvejte. Nemusíte se vůbec stydět, od turistů se to doslova očekává. Na některých trzích můžete cenu srazit až několikanásobně. Čím dřív začnete, tím víc ušetříte.

A v neposlední řadě pomůže, když budete mít plán, kterého se budete držet a nebudete tak v pokušení překračovat stanovený rozpočet.

Pokud jste si i tento rok nevybrali svůj dovolenkový cíl nebo vám rozpočet jednoduše nedovoluje letos vycestovat, odpočinout si určitě můžete i v krásné tuzemské přírodě nebo u sebe doma na zahrádce.

Přečtěte si další články z této kategorie: jak na to cestování dovolená
Další články

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více