Jak se během měsíce knihy naučit číst víc?

Měsíc knihy se dá kromě jiného využít k užitečné změně našich návyků spojených se čtením. Jak co nejlépe docílit toho, aby se čtení knih stalo přirozenější součástí našich dní?

Udělejte si čas

Prvním tipem na cestě k vytouženému cíli je vyčlenění si času, který věnujete čtení. Ať už to bude půlhodina krátce po probuzení, po obědě, nebo krátce před spaním, to už je na vás. Důležité je poctivé dodržování tohoto závazku, ze kterého se po jistém čase stane rituál. A ten bude nejlepším znamením, že jste na správné cestě.

Kniha místo mobilu

Užitečným trikem, jak víc číst, je nosit si knihu na místa, kde jste ji předtím nebrávali. A ne, řeč není jen o toaletě. Čtením knihy můžete trávit čas v čekárně u lékaře, v autobuse nebo během oběda. Jinými slovy, stačí, když se zamyslíte nad všemi situacemi, které trávíte bezcílným surfovaním po internetu a počítač nebo mobil nahradíte knihou.

Pryč s rozptýlenými

Elektronické přístroje jsou také součástí dalšího tipu – při čtení se od nich držte co nejdále. Nic nenaruší zahloubání se do čtení tak jako zbytečná notifikace z telefonu. Při čtení se obklopte radši úplně jinými předměty, které pohodu z něho nebudou rušit, ale dotvářet – pohodlným polštářem, šálkem čaje, kávy nebo malými sladkostmi.

Nenuťte se

Jedním z tipů, jak si nový čtenářský návyk udržet a neznechutit si ho, je – tak trochu paradoxně – i naučit se včas to vzdát. Řeč je o situaci, kdy vás kniha i po několika stránkách nudí, ale vám je líto se na ni vykašlat a po každé stránce jí dáváte novou a novou šanci. Ve většině případů taková trpělivost nemá smysl – výborných knih jsou na světě tisíce a vy si trápením se s tou, která vám nesedla, zbytečně snižujete vaše potěšení ze čtení jako takového.

Přečtěte si další články z této kategorie: čtení knihy učení zábava měsíc knihy
Další články

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více