Jak si vybrat novoroční předsevzetí, které dodržíme

Novoroční předsevzetí slouží hlavně k tomu, aby nás motivovala ke změně. Často se ale stává, že nás spíše neúspěch v jejich plnění naopak demotivuje. Máme pro vás pár rád, jak si správně vybrat novoroční předsevzetí, které se nám podaří splnit.

Vybírejte pozorně

Statistiky plnění předsevzetí moc nepřejí. To ale neznamená, že bychom se do nich neměli pouštět. Důležité je, abyste si své předsevzetí správně vybrali. Zamyslete se nad svým životem a popřemýšlejte nad tím, co byste v něm chtěli změnit. Předsevzetí nemusí být nic velkolepého, mohou to být maličkosti, které vás postupně dovedou do cíle.

Pozor na energii

K tomu, abychom něco dotáhli do vytouženého konce, je potřeba, abychom měli dostatek energie. Proto dobře zvažte, jestli je splnění vašeho nového předsevzetí pro vás zvládnutelné. Buďte realisti a postavte se pravdě. Nemá smysl plnit něco, co v běžném životě nezvládnete. Takto velmi rychle ztratíte motivaci a energii. Pokud se ale rozhodnete pro něco, co naruší vaše běžné rutiny, zkuste si nastavit den tak, abyste měli dostatek času na oddech.

Nejen co, ale i jak

V předsevzetích buďte konkrétní. Pokud si vyberete něco příliš všeobecného, může se stát, že nebudete vědět, jak to splnit, respektive to necháte být. Stanovte si konkrétní body toho, co vaše předsevzetí obnáší, a následujte je. Tyto body vás povedou na vaší novoroční cestě.

Ať to má smysl

Nejlepší předsevzetí jsou ta, která vám dávají smysl a mají pro vás význam. Nedávejte si předsevzetí jen proto, že to tak dělají všichni. Pokud to pro vás v daném období nemá význam, netlačte na pilu. Začít můžete kdykoliv. Důležité je, abyste se v tom cítili svobodní.

Nebuďte na sebe příliš přísní. Pokud se vám i třeba nepovede splnit všechno, co jste si naplánovali, nevadí. Těšte se z každého malého úspěchu. Právě ty nás posouvají pomalu, ale jistě k vytouženému cíli. 

Přečtěte si další články z této kategorie: nový rok předsevzetí motivace tipy cíl
Další články

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více

Zdravé vánoční koláče, které si oblíbíte

Perníky, medvědí tlapky, linecké pečivo, štědrák… Tyto typické koláče, které...

Zjistit více