Jak si vybrat novoroční předsevzetí, které dodržíme

Novoroční předsevzetí slouží hlavně k tomu, aby nás motivovala ke změně. Často se ale stává, že nás spíše neúspěch v jejich plnění naopak demotivuje. Máme pro vás pár rád, jak si správně vybrat novoroční předsevzetí, které se nám podaří splnit.

Vybírejte pozorně

Statistiky plnění předsevzetí moc nepřejí. To ale neznamená, že bychom se do nich neměli pouštět. Důležité je, abyste si své předsevzetí správně vybrali. Zamyslete se nad svým životem a popřemýšlejte nad tím, co byste v něm chtěli změnit. Předsevzetí nemusí být nic velkolepého, mohou to být maličkosti, které vás postupně dovedou do cíle.

Pozor na energii

K tomu, abychom něco dotáhli do vytouženého konce, je potřeba, abychom měli dostatek energie. Proto dobře zvažte, jestli je splnění vašeho nového předsevzetí pro vás zvládnutelné. Buďte realisti a postavte se pravdě. Nemá smysl plnit něco, co v běžném životě nezvládnete. Takto velmi rychle ztratíte motivaci a energii. Pokud se ale rozhodnete pro něco, co naruší vaše běžné rutiny, zkuste si nastavit den tak, abyste měli dostatek času na oddech.

Nejen co, ale i jak

V předsevzetích buďte konkrétní. Pokud si vyberete něco příliš všeobecného, může se stát, že nebudete vědět, jak to splnit, respektive to necháte být. Stanovte si konkrétní body toho, co vaše předsevzetí obnáší, a následujte je. Tyto body vás povedou na vaší novoroční cestě.

Ať to má smysl

Nejlepší předsevzetí jsou ta, která vám dávají smysl a mají pro vás význam. Nedávejte si předsevzetí jen proto, že to tak dělají všichni. Pokud to pro vás v daném období nemá význam, netlačte na pilu. Začít můžete kdykoliv. Důležité je, abyste se v tom cítili svobodní.

Nebuďte na sebe příliš přísní. Pokud se vám i třeba nepovede splnit všechno, co jste si naplánovali, nevadí. Těšte se z každého malého úspěchu. Právě ty nás posouvají pomalu, ale jistě k vytouženému cíli. 

See more articles in this category tipy cíl nový rok předsevzetí motivace
Další články

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více

Jak si vyrobit balzám na rty? – video

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že si vyrobíte vlastní...

Zjistit více