Jarní únava – Co s ní?

Střídání ročních období je natolik běžnou součástí našeho života, že si to ani neuvědomujeme. V posledních letech pozorujeme velmi rychlý nástup jara, na což se naše tělo nestíhá adaptovat a nastává takzvaná „jarní únava”. V tomto článku si řekneme, jak zatočit s tímto nepříjemným rozpoložením.

Dělejte si radost

Psychická tíha, vyhoření či deprese se často propojují s jarní únavou. Pokud ve vás převládají právě tyto negativní pocity, je na čase načerpat co nejvíce těch pozitivních. Věnujte se činnostem, které vám dělají radost. Choďte na výlet, do wellnessu či do kina. Pozitivní zážitky vám zaručeně dobijí baterky.

Dopřejte si odpočinek

To nejhorší, co při psychické únavě můžete udělat, je naložit si na ramena další povinnosti. Pokud si dáte na pár dní volno, nic vám neuteče. Soustřeďte se na sebe a dopřejte si kvalitní spánek, přečtěte si zajímavou knihu nebo podívejte se na dobrý film. Hlavní je nechat vyšumět všechny myšlenky, které vás zatěžují.

Ve zdravém těle zdravý duch

My, lidé, máme tendenci hledat ta nejsnazší řešení. Jedním z nich je také doplňování energie sladkostmi. Ano, cukr je rychlý přísun energie, ale ta i rychle pomine. V obdobích, jako je toto, byste se proto měli zaměřit hlavně na přísun vitamínů z ovoce a zeleniny, kvalitních sacharidů, tuků a bílkovin pro správné fungování procesů ve vašem těle.

Nepodceňujte signály, které vám vaše tělo dává. Dlouhodobá únava totiž může způsobit další zdravotní komplikace. Postavte své zdraví na první příčku hodnot a zatočte s jarní únavou.

 

Přečtěte si další články z této kategorie: jarní únava tipy zdraví odpočinek radosť jaro
Další články

Jak vyrobit závěsný rám na fotky?

Jak nejlépe zachytit a zvěčnit vaši lásku? No přece fotografiemi,...

Zjistit více
7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

7 tipů, jak si projevovat lásku a udržet vášeň ve vztahu

Mnozí lidé se snaží najít nové kreativní způsoby, jak projevit...

Zjistit více

Jak vyrobit origami labuť? – video

Labuť představuje symbol čistoty, oddanosti a pravé lásky. Už jste...

Zjistit více