Jiný kraj, jiný mrav… Jak se svatbuje ve světě?

Každá nevěsta sní o nádherné svatbě podle svých představ. Bílé šaty, romantika, kytice, skvělé jídlo, hudba… A tradice. Některé páry naše slovenské zvyky ignorují, některé by vyzkoušely i všechny. Pokud v tom nemáte ještě jasno nebo jste přesvědčení, že naše tradice jsou pro vás už za hranicí únosnosti, přečtěte si o zvycích na svatebních hostinách za těmi skutečnými hranicemi.

Itálie

Italští svatebčané tradičně obsypou odcházející pár barevnými mandlemi obalenými v cukru. Pět mandlí přináší zdraví, bohatství, štěstí, plodnost a dlouhověkost. Jelikož čerstvé mandle jsou mírně hořké, cukrový obal má představovat sladkost spojení, díky kterému je život méně hořký.

Španělsko

Nejtradičnější svatební barva je ve Španělsku černá. Některé zdroje tvrdí, že černá symbolizuje oddanost nevěsty ženichovi, tedy něco na způsob „dokud nás smrt nerozdělí“.

Rumunsko

U nás je únos nevěsty spíš milým žertíkem. Trvá krátce, a jelikož ženich často ví, kde jeho milá je, o reálném únosu se nedá ani mluvit. V takovém Rumunsku se nevěsta ale unese i na dva dny a ženich ji musí najít, v opačném případě si ji nezaslouží.

Indie

V Indii se nevěsty před svatbou dávají pokreslit henou na rukou a na nohou. Nejpříznivější datum a čas obřadu určí kněz na základě astrologie. Marně byste to ale plánovali na sobotu.

Afrika

Nevěsty mají velkou zavinovací sukni, šál a pokrývku hlavy, přičemž záleží na barvě šatů, respektive látky. Zlatá symbolizuje prosperitu, fialová královskou hodnost a zelená život. Svatba vždy končí rituálními tanci, které symbolizují spojení duší nevěsty a ženicha.

Maroko

V Maroku si to svatebčané užívají ve velkém stylu. Oslavy se konají i sedm dní, přičemž jen hostina trvá celý den a nevěstu před obřadem čekají luxusní koupele.

Austrálie

Na australskych svatbách přinášejí rodina a blízcí přátelé nevěsty a ženicha nasbírané kamínky a ukládají je do jedné mísy. Tuto „mísu jednoty“, jak se jí říká, si nový pár bere domů jako připomínku lásky a podpory od svých drahých.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Je jen na vás, kterým tradicím řeknete ano. Hlavní je, aby tento den byl pro vás nezapomenutelný a přesně podle vašich představ. 

Přečtěte si další články z této kategorie: svadba svatba tradice romantika nevěsta
Další články
Zdravé a chutné desiaty pre vaše deti - ľahko a rýchlo

Zdravé a chutné svačiny pro vaše děti – lehce a rychle

Přicházejí školní dny a spolu s nimi největší rodičovské dilema...

Zjistit více
Ako si vyrobiť podložku pod myš?

Jak si vyrobit podložku pod myš? – video

Obklopovat se ve svém pracovním prostředí něčím příjemným a pěkným...

Zjistit více

5 tipů, jak zvládnout první měsíc školy bez stresu

Letní prázdniny nám utekly jako voda. Za letními radovánkami, dobrodružným...

Zjistit více