Kdy je vztah v harmonii? Nejen o tom nám povyprávěla influencerka Život po30ce

Jsme si jistí, že pro každého znamená harmonie ve vztahu něco jiného. Respektive, aby se oba partneři cítili příjemně a spokojeně, musí být naplněny jejich individuální i společně potřeby. Možná je vaší aktuální potřebou upřímná komunikace, společné hobby nebo jen toužíte, abyste se zapojovali do domácích prací stejným dílem. V Harmony víme, že dělba domácích prací je potřebná nejen pro domácí pohodu, ale stejně tak přispívá ke šťastnějšímu partnerskému životu. 

Podle statistik se do domácích prací zapojuje jen 16 % českých mužů. I kvůli tomuto nízkému číslu vznikla naše kampaň Jeden by neměl dělat všechno. Dělba domácích prací a větší pomoc od partnera dokáže skutečně zlepšit soužití páru. Podle mnoha výzkumů se u párů, které si dělí domácí práce, prokázal spokojenější a harmoničtější vztah. Domácí práce si žádají poměrně velké množství úsilí a hlavně času. Zkuste si i vy rozdělit domácí práce a uvidíte, že budete mít víc času pro sebe navzájem. Jsme si jistí, že to přinese množství pozitiv, která jste možná ani nečekali. 

K tomuto tématu se nám vyjádřila i influencerka Lucie, známa jako Život po30ce. Lucie je sympatická máma 2 dětí, která bere život i sebe s nadhledem. Na svém blogu se věnuje lifestyle tématům jako cestování, móda, recepty nejen pro děti a mnohému jinému. Na Instagramu má více než 15 tisíc sledovatelů a patří mezi top 10 mámy blogerky roku 2019. Přečtěte si rozhovor ke kampani, který poskytla pro Harmony. 

Jsme zvyklí, že s příchodem jara uklízíme své domovy o něco důkladněji. Jak u vás vypadá takzvaný jarní úklid? Co si pamatuji, když jsem byla ještě dítě, jarní úklid byl potvrzením jara. Venku už bylo teplo, vzduch voněl kytkami a my doma otevřeli všechna okna a vpustili sluníčko dovnitř. Uklízení šlo pak od ruky a s radostí. Letos byl nástup jara bohužel trošičku těžší kvůli karanténě, na druhou stranu byl čas se úklidu pověnovat trochu víc a nedělat vše ve spěchu. Obyčejně myjeme okna – to je u nás takové to větší jarní uklízení. Jo, a třídíme šatník po zimě 🙂 Důkladný úklid dělám většinou před Vánoci, tak ten úplně není potřeba.

Máte vyhrazený den v týdnu, kdy se věnujete domácím pracím, nebo si je rozkládáte na více dní? Kolik hodin týdně podle vás trávíte domácími pracemi? Sobota je den úklidu. Znovu, jsem naučená už od dětství. Ale! Jiné je to, že pokud se rozhodneme jet někam na výlet, tak jedeme – úklid neúklid 🙂 Pak se uklízí průběžně v týdnu. Stejně musíme častěji vysávat kvůli pejskovi.

V současnosti se čím dál tím víc hovoří o eko čisticích prostředcích: citronová šťáva, ocet na vodní kámen atd. Máte dobrý tip či „prostředek“ na uklízení, který by podle vás měli znát úplně všichni? Absolutně ne. Já bohužel beru uklízení jako nutnost. Nemáme zrovna prototyp naleštěného domova, takže se o tyto věci ani moc nezajímám. Kupuji normálně prostředky v drogeriích.

K čemu využíváte papírové utěrky v domácnosti nejčastěji? Na 100 % v kuchyni. Tam mám největší spotřebu. Máme dvě děti, tak si asi dokážete představit, co za spoušť za sebou nechávají 😀 A využívám je hodně i u vaření.

Jak byste argumentovala „mužům, kteří z toho ještě nevyrostli“, proč začít s dělbou domácích prací? Tohle je hrozně těžká otázka. Já bych asi neargumentovala a s takovým člověkem se ani moc nebavila. Pro mě to totiž není muž. Já mám hrozně romantickou představu o partnerství, kde jeden pro druhého dělají vše, aby si pomohli a byli šťastní. Takže v mých očích je muž člověk, který se nebojí vzít do ruky vysavač nebo mop a uklidit bez postranních myšlenek, že tohle je práce ženy. Ve vztahu jsme si přeci rovni – jak jinak pak můžeme být v harmonii?

See more articles in this category harmonie vztahy partner Život po30ce úklid
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více