Koupaliště, jezero nebo moře? Každý typ letního osvěžení má svoje výhody

Léto přišlo už i k nám, koupací sezóna začíná a vy rozmýšlíte, kam byste se šli zchladit? Vsadit radši na městské koupaliště, jezero v srdci přírody, nebo vycestovat za zážitky k moři? 

Bezpečná zábava, která nikdy neomrzí

Mezi nejvýraznější benefity koupališť jednoznačně patří plavčíky kontrolovaná zábava pro děti. Na tobogánech, skluzavkách nebo skokanských stupíncích děti mohou dovádět, aniž by se rodiče museli bát nechtěných zranění. Kvalita vody v bazénech je navíc pravidelně kontrolována hygienou, což má za následek nízký výskyt infekcí.  

Ke koupání bezpochyby patří i dobrá zmrzlina, čepovaná kofola nebo smažený langoš. Na koupáku se nemusíte obávat toho, že jste si zabalili málo obložených chlebů, na zub si tu něco najde téměř každý.

Špetka soukromí v přírodě

Jezero, na rozdíl od koupaliště, nabízí mnohem víc travnatých ploch a stromů, pod kterými se můžete natáhnout. Zároveň se vám nestane, že vás někdo vykáže z vody jen proto, že jste si přinesli vlastní míč nebo nafukovačku. V případě, že máte čtyřnohého člena rodiny, určitě ho nenechávejte doma, v jezeru se může okoupat s vámi. 

Co se týče občerstvení a atrakcí pro děti, budete pravděpodobně muset trochu improvizovat. U mnoha jezer sice bufety jsou, není to ale pravidlem. Mnohá jezera přesto nabízejí možnost zapůjčení vodních bicyklů, paddleboardů nebo člunů. Voda v jezerech se každoročně testuje a vyhodnocuje se její vhodnost ke koupání, a proto se nezapomeňte před koupáním informovat o jejím stavu.

Nezapomenutelný zážitek s příchutí soli

Slaná mořská voda má mnoho zdravotních benefitů. Nejenže účinně dezinfikuje, ale i pozitivně ovlivňuje dýchací cesty, léčí kožní problémy a prokazatelně pomáhá lidem trpícím astmatem. 

Nejvýraznější nevýhodou moře je asi skutečnost, že ho v Česku nemáme. Pokud se ale k němu i navzdory vyšším nákladům nakonec vydáte, dávejte pozor na vlny. Některé pláže mají své plavčíky, ale pokud natrefíte na nehlídanou, radši děti do vody v době vysokých vln nepouštějte. 

Ať už se rozhodnete zchladit kdekoliv, určité v průběhu celého léta nezapomínejte na dostatečný pitný režim, krém na opalování, sem tam se schovejte do chládku, a v první řadě si to užijte.

See more articles in this category leto koupaliště jezero more zábava
Další články

Jak si vyrobit letní osvětlení? – video

Zavařeninové láhve lze využít i jinde než v kuchyni při...

Zjistit více

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více