Které úklidové pomůcky by neměly chybět v žádné domácnosti?

Někdo by řekl, že úklid patří k jeho oblíbeným domácím činnostem, a někdo ho přímo nesnáší. Tak či tak, úklid je součástí každé domácnosti a s našimi radami vám to půjde ještě o něco lehčeji. 

Všimli jste si někdy, jak specificky zelenou barvu mají na jaře stromy a louky? Vzduch je teplejší a občas v něm i ucítíte vůni květů. Mnoho z nás potěší výměna zimního šatníku za lehčí, chodíme do parku stále častěji a celkově začínáme být aktivnější. Nepochybně začíná nová sezóna, kterou máme v souvislosti s domovem spojenou i s velkým úklidem. Tento jarní úklid je o něco náročnější a vyžaduje si vyčlenění jednoho celého dne. Na mytí oken nebo tepování koberců můžete využít i externí služby, ale organizaci skříněk a vyhazování nepotřebných věcí si radši udělejte sami.

Existuje pravidlo, že i větší úklid domácnosti jde zjednodušit. Klíčem k tomu je takzvaný malý úklid, který vykonáváte během jiných činností. Například, zatímco máte na sporáku polévku, vyleštěte kuchyňskou desku a povysávejte podlahu. Stejně tak můžete při mytí zubů v koupelně umýt narychlo umyvadlo. Takové a podobné činnosti vám ušetří čas i energii. Ale co je nejpodstatnější, v první řadě musíte mít pořádek i v čisticích prostředcích.

Aby se nestalo, že saponát máte v kuchyni, mop v komoře a dezinfekční přípravek v koupelně, dejte si věci do jedné krabice. V ní najdete všechno potřebné, od rukavic až po jemné hadříky na zrcadla nebo nábytek. Krabici při úklidu pak jednoduše berete s sebou z místnosti do místnosti. Úklidové pomůcky můžete rozdělit do 3 základních kategorií: 

  • Kuchyně, obývák, ložnice: tyto místnosti mají víceméně stejné povrchy. Stačí vám tedy jemná utěrka na prach, papírová utěrka na zrcadla nebo sklo, přípravek na čištění zrcadel a přípravek na ošetření nábytku nebo na odpuzování prachu. 
  • Koupelna a toaleta: k přípravku na čištění zrcadla přidáme dezinfekční prostředek na toaletu a přípravek na čištění vany, umyvadel a odtoku. 
  • Všeobecné podlahy a jiné: samozřejmostí každé domácnosti by měl být vysavač,  mop, případně kbelík a hadr. Nezapomeňte pravidelně měnit sáčky ve vysavači a mop po úklidu dobře očistit. Všimněte si, že už po vysátí podlahy bude působit váš domov o polovinu čistěji.  

Výše jsme uvedli asi nejzákladnější věci, které by neměly chybět v žádné domácnosti. Na závěr ale dodáme, že je dobré si na úklid vyhradit jeden den v týdnu, například sobotu. Začněte klidně v 11 dopoledne a rezervujte si na tuto činnost přibližně 2 hodiny. Ať vás v průběhu úklidu nic nevyrušuje. Pusťte si energickou hudbu a i z pravidelné povinnosti se stane zábava.

Přečtěte si další články z této kategorie: úklid čistota domácnosť tipy triky pomůcky domov
Další články

Jak si vyrobit jarní věnec? – video

Dodejte svému příbytku nádech jara. Vždyť už i venku začíná...

Zjistit více

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více