Láska v digitálním věku

Zamilovaná dvojica v prírode

V dnešní době se stále více a více našich každodenních aktivit odehrává v online světě. Proto není žádným překvapením, že si začínáme na internetu hledat i lásku. Dnes to už není žádná novinka, když se nějakého páru zeptáme, kde se poznali, a oni odpoví, že na online seznamce. Randění v digitálním světě s sebou přináší mnoho výhod, ale také nevýhod. Chcete-li být připraveni na všechno, čtěte dál.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Proč online dating?

Dnes se stále méně a méně lidí poznává v reálném životě, například pouhým oslovením na kávě nebo krátkým „small talkem“ u baru. Online randění na různých seznamovacích platformách, jako jsou například Tinder nebo Badoo, se stává stále oblíbenější. Možná i proto, že je to jednodušší a rychlejší způsob, jako někoho v této uspěchané době setkat a seznámit se. Navíc nejsme vystaveni až takovému stresu. Můžeme lidi poznávat z pohodlí našeho domova a ne tváří v tvář. Další důvod, proč tomu tak je, že nám to ušetří čas a energii. Rande s lidmi, se kterými toho nemáme mnoho společného, umíme velmi rychle „skipnout“ a setkáme se už jen s tím, o kom si myslíme, že by se k nám potenciálně mohl hodit.

Láska cez internet

Určete si, co chcete na seznamce najít

Ale všechno má své výhody a nevýhody. Nejednou se někomu prostřednictvím seznamovacích platforem zlomilo srdce a ne málo slz se utřelo do kapesníčků kvôli tomu, že dotyčný hledal něco jiného než člověk na druhé straně telefonu. Výzkum zjistil, že lidé, kteří jdou na seznamky hledat svou dlouhodobou lásku, představují jen velmi malé procento. Z výsledků vyšlo, že životního partnera si přijde na seznamky hledat jen necelých 11 % uživatelů. 48 % respondentů přiznalo, že seznamky navštěvuje jen pro zábavu a 13 % tam hledá prostě jen partnera na sex. Právě proto je dobré si hned na začátku online randění říci, jaký je váš cíl, a také zjistit cíl toho dotyčného, abyste se vyhnuli případnému zklamání.

Žena je zamilovaná cez internet.

Předstírání lásky jako nejvýnosnější podvod

Pokud patříte mezi ty, jejichž hledání pravé lásky na internetu láká, určitě si dejte pozor na tyto věci. Jedním z nejvýnosnějších podvodů na internetu bývá právě předstírání lásky. Podvodníci se ze začátku snaží s vámi sblížit, vytvoří ve vás pocit, že je to vaše pravá láska, ve všem budou s vámi souhlasit a budou se vám snažit ve všem vyhovět. Ale po čase samozřejmě nastanou určité komplikace v jejich životě, které si žádají finance, a budou vás prosit o velkou finanční pomoc. Na toto téma upozornil i dokument z dílny Netflixu The Tinder Swindler, ve kterém podvodník posunul lhaní na úplně jiný level a od svých obětí si vyžádal extrémně velké množství peněz. Ne nadarmo se říká, že láska je slepá, a udělali bychom pro ni leccos. Jen je třeba dobře zvážit, kdo jí opravdu i je. Další věc je, že za tak krátký čas a navíc přes zprávy neumíme úplně člověka poznat.

Láska kvitne

Poradíme vám, nespěchejte s ničím. Poznat člověka do hloubky trvá určitý čas, ať už se jedná o seznamování přes internet nebo v reálném životě. Jen čas ukáže, zda je daná osoba taková, jak se vylíčila na profilu online seznamky. Kdysi se lidé poznávali dlouhé měsíce, dokonce léta. Dnes chceme všechno hned. Dejte tomu čas a spousta společně strávených chvil vám ukáže, jestli chcete od života to samé.

Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více