Máte doma roztomilé štěňátko nebo nezbedného pejska? Pak určitě oceníte utěrky Pet Expert

Pejsek do domácnosti přinese spoustu radosti, ale i starostí. Na jednu stranu ho nikdy neomrzí hraní a mazlení, nemůžete se vynadívat na jeho roztomilost, když usne, a jeho šikovnost ohromuje celou rodinu. Na tu druhou umí pejsci domácnost pěkně zaneřádit venkovními nečistotami. S chlupatým miláčkem vás čeká spousta vytírání blátivých stop i cákanců, protože běh ranní rosou je pro ně velice zajímavá a zábavná činnost. V tomto článku se dočtete, jak si starost o pejska zjednodušit.

Nepořádek doma

Začíná to ve chvíli, kdy si domů přinesete malé štěňátko. Než nového člena domácnosti naučíte, jak a kam má chodit „na záchod“, nevyhnete se tomu, že sem tam doma narazíte na loužičku či hromádku. Štěňátko není zrovna čistotné ani u krmení. Může se vám stát, že si do jídla šlápne nebo jí tak horlivě, že má pak špinavou celou tlamu. Když pejsek trochu povyroste a začne být aktivnější, přicházejí nové trable. Například převrácený odpadkový koš a odpadky roztahané po celém bytě, kradení vašeho jídla ze stolu nebo shazování a rozlévání čehokoliv, co není pevně připevněné.

Nepořádek přinesený zvenčí 

Pokud jste si nepořídili gaučového mopse či mini pejska do kabelky, často chodíte na procházky. Kromě toho, že tyto výšlapy jsou prospěšné pro vaše zdraví, zažijete při nich nejedno vzrušení a dobrodružství. A následky těchto výprav si psí miláčkové s sebou nosí i domů. Většinou jde o bláto a kusy trávy, v zimních měsících pak jsou tu zbytky sněhu, který je často prosolený. Platí také přímá úměra – čím delší procházky, tím větší nálož nečistot můžete ve svém domově očekávat. Totéž platí také při celodenním poletování po zahradě. Špína je navíc často spojená s nepříjemným odérem, takže důkladná očista je opravdu na místě. 

Na úklid vás vybavíme Expertem

Jaké čisticí prostředky tedy potřebujete, pokud máte doma pejska? Ze starých ručníků a oblečení můžete vyrobit hadry, za dveře si připravíte mop, který se nezastaví. Nezapomeňte na větrání a osvěžovače vzduchu. Nebo si můžete uklízení po pejskovi zjednodušit používáním papírových utěrek. Speciální řada papírových utěrek Pet Expert je určena pro úklid po vašich domácích mazlíčcích. Mohou nahradit veškeré ručníky, hadry nebo mop. Mimo jiné jsou určeny k utírání tlapek a mokré srsti. Nemusíte tedy utírat pejska do ručníků, které potom nebudou zrovna voňavé, a ani nemusíte vyhrazovat celou pračku na psí ručníky a hadry. Papírové utěrky můžete použít také jako podložku pod pejska, mají nástřik neutralizační složky, která eliminuje veškeré pachy. Je to tedy ideální pomůcka při péči o štěňátko nebo se hodí pro cesty autem. Utěrky Pet Expert najdou využití ve všech výše zmíněných situacích a mohou vám zpříjemnit a zjednodušit péči o pejska.

Přečtěte si další články z této kategorie: úklid čistota domácnosť domácí zvířátko mazlíček zvířata Pet Expert utěrky
Další články

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více