Minerální, nebo z vodovodu – která voda je pro naše tělo nejlepší?

Slovenské přísloví praví, že kdo chce dlouho žít, má jen vodu pít. Jenže jaká voda je na pití nejlepší? Minerální, nebo ta z vodovodu?

Léto je v plném proudu a k němu patří i vyšší teploty, jejichž vlivem se z našeho těla ztrácí voda rychleji, než je běžné. Proto je důležité dbát na pitný režim. S jakou vodou ho dodržovat co nejlépe?

Minerální vody

Minerální vody jsou bohatým zdrojem snadno vstřebatelných minerálů, především vápníku a hořčíku. Výhodou těchto vod je, že obsahují minimum látek vyžadujících čištění, jelikož pocházejí z přírodních zdrojů a příroda je „vyčistila” sama, bez použití chemikálií. Takové vody obsahují nejméně toxinů a dusičnanů ze všech druhů vod.

Také je důležité zmínit, že minerální vody mají příznivé účinky a pomáhají při trávicích problémech, cukrovce, problémech s ledvinami a mnohých jiných onemocněních. I když je pití těchto vod zdraví prospěšné, nemusíte to s nimi přehánět, a proto se na každodenní pití doporučují spíš nízkomineralizované vody. Ty můžete doplnit půllitrem vody s vyšší mineralizací, přičemž je důležité značky vod střídat, abychom organismu dopřáli pestrou škálu minerálů.

Voda z vodovodu

Voda z vodovodu je téměř pro každého z nás nejpřístupnější formou, jak dodržovat pitný režim. Jejím hlavním zdrojem jsou povrchové vody, které vzhledem k jejich neustálému znečišťování musí procházet procesem upravování a čištění. V některých oblastech může být voda jemně zabarvená a mít různé pachuti, proto se doporučuje filtrovat, abychom odstranili co největší množství nežádoucích látek.

Voda z vodovodu je nejlepším zdrojem osvěžení a neobsahuje žádné přídatné látky, takže je vhodná téměř pro každého. Je nejvhodnější jako základ pitného režimu, hlavně v letních měsících. Denní příděl tekutin si spočítáme velmi snadno: půl litru vody na každých 15 kilogramů naší hmotnosti.

Malý tip na závěr: Skvělým zpestřením do vody je citronová šťáva, která díky velkému množství vitamínu C přináší mnohé benefity, jako například posílení imunitního systému nebo omlazení pleti.

Další články

Učit se plavat až v dospělosti? Žádný problém!

Plavání v sobě skrývá mnohé zdravotní benefity, ale i pocit...

Zjistit více

Co dělají vánoční ubrousky v létě?

Milé děti! Zamyslely jste se někdy nad tím, co dělají...

Zjistit více

O revolutěrce

Kuchyňské utěrky rozčilují různé věci. Některé rozzlobí neutřené stopy po...

Zjistit více