Návyky, které se vyplatí opustit

Většina předsevzetí dopadá tak, že nám do života něco přidávají – nové zvyky nebo návyky. Občas je ale potřeba lépe se podívat na ty staré, které nám jsou spíš na obtíž. Těchto 5 zvyků vám pomůže žít plnohodnotněji.

Žijte v přítomnosti

Myšlenky na budoucnost nás často okrádají o plnohodnotné prožití přítomného okamžiku, který nám může přinést radost. Právě starosti a zbytečné přemýšlení nad tím, co by se mohlo stát, nás obírají o dobrou náladu. Zaměřte se na pěkné věci a zkuste být vděční za všechno pěkné, co se vám přihodilo.

Řekněte ne

Sobeckost je považována za špatnou vlastnost, ale každý z nás musí občas myslet na sebe. Proto byste se měli naučit určit si svoje hranice a začít říkat ne věcem, na které nemáte čas nebo je nechcete dělat. Ušetříte si tím spoustu času, stresu a trápení. Hlavní je si uvědomit, že nemůžete vyhovět všem.

Nekupujte, co nepotřebujete

Konzumní způsob života nám stále podsouvá věci, které by nás měly učinit šťastnějšími. Ale i zde platí staré známé, že míň je víc. Skutečné štěstí si za peníze nekoupíte, proto důkladně zvažujte, co a proč kupujete. Samozřejmě, nikdy není špatné udělat si radost, jen si dejte pozor, aby se z potěšení nestala závislost.

Dopřejte si volný čas

V dnešní uspěchané době máme pocit, že musíme stihnout co nejvíce věcí za co nejkratší čas. Když se nám naskytne volno, máme pocit, že bychom ho měli efektivně vyplnit. Je důležité, abychom si během dne našli chvilku, během které se zastavíme, zhluboka se nadechneme, vypneme a strávíme nějaký čas osamotě.

Neskrývejte emoce

Emoce jsou v našem životě důležité, protože díky nim víme, co se děje. I když jsou možná nepříjemné, dávají nám signály, které bychom neměli ignorovat. Jejich potlačením jen oddalujeme nevyhnutné problémy, které bychom měli řešit, což nám může později uškodit a z malého problému udělat velký, který jen tak snadno nevyřešíme. Pamatujte si, že zdraví, i to duševní, máme jen jedno. A je potřeba se o něj starat.

Přečtěte si další články z této kategorie: přítomnost konzum čas emoce návyky život
Další články

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více

Zdravé vánoční koláče, které si oblíbíte

Perníky, medvědí tlapky, linecké pečivo, štědrák… Tyto typické koláče, které...

Zjistit více