Nevyhazujte staré oblečení, upcyklujte! My vám ukážeme, jak na to

Nevyhadzujte staré oblečenie, upcyklujte! My vám ukážeme, ako na to.

Určitě máte i vy doma v šatníku oblečení, které už z nějakého důvodu nenosíte. Ale zároveň je vám ho líto vyhodit. Máme pro vás řešení. Nevyhazujte, ale upcyuklujte! Upcyklace je v dnešní době velkým trendem, kdy vlastnoručně ze svého starého oblečení vytvoříte něco unikátního a vdechnete svému starému kousku nový život. Co byste mohli vytvořit ze svého starého oblečení? Čtěte dál a dozvíte se.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Upcyklujte, kreativitě se meze nekladou

I když je upcyklace relativně novým trendem, tak to není nic nového. Už naše prababičky přeměňovaly nepoužívané oblečení na nové kousky, které vždy něčím obohatily. A opět se vrátil tento trend do módy, protože si lidé stále více uvědomují důležitost udržitelné módy a nechtějí kupovat levné a nekvalitní oblečení. A navíc, módní styly se neustále vracejí, takže kousek, který jste nosili před 10 lety, může být znovu trendy. Stačí ho trošku upravit tak, aby se vám opět líbil. Pokud se vám zdá nějaký kousek obyčejný a nezajímavý, tak si na něj jednoduše vyšijte nějaký vzor, našijte flitry, kamínky nebo korálky. A nový trendy kousek je na světě!

Nevěřili byste, co všechno se dá ze starých věcí vyrobit, a to nemyslíme jen oblečení. Nelíbí se vám už vaše staré závěsy? Vyrobte si z nich šaty. Z manželovy košile, která mu už je malá, si také můžete vyrobit parádní šaty. Nebo si předělejte staré šaty na trendy top se sukní

Můžete začít i menšími změnami

Pokud se až na takové velké proměny necítíte, nezoufejte. Můžete začít něčím jednodušším. Například z dlouhých džínů si můžete vyrobit krátké kalhoty, ze starých šatů elegantní sukni nebo z košile nákupní tašku. A ze starého oblečení si nemusíte vyrobit jen nové oblečení, ale také různé drobnosti do domácnosti. Ze starých triček si můžete vyrobit hravé náramky či potahy na polštáře. A ze starých ponožek můžete vyrobit loutky na hraní pro své děti, se kterými si zahrajete divadlo.

Swapy, charita, bazar

Pokud vás upcyklace starého oblečení přece jen nezaujala, ale je vám líto věci jen tak vyhodit, máme pro vás nápad, co s ním. Namísto toho, že by skončil někde v koši, tak s ním můžete jít na různé swapy, kde si vyměníte vaše staré oblečení za kousek od někoho jiného. Nebo můžete udělat dobrý skutek a věnovat vaše staré oblečení na charitu.

Dát druhou šanci starému oblečení je opravdu jednoduché. Zejména pokud máte tolik možností řešení, co s ním.

See more articles in this category upcycling štýl oblečení
Další články

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více

Jak se efektivně sbalit na dovolenou? Zde jsou naše tipy

Letní dovolená je čas k odpočinku, objevování nových destinací a...

Zjistit více