Nový školní rok je tu: Čím byste měli vybavit svého školáka?

Začátek školního roku je časem nákupů. Je potřeba doplnit pouzdra, vyměnit zlomené a poškozené věci a s přibývajícím věkem myslet i na nové předměty, které vaše děti čekají.

Školy často rodičům dávají seznam pomůcek, které bude žák v následujícím školním roce potřebovat. S těmi byste proto neměli mít žádný problém. My jsme ale pro vás vybrali pár věcí, které na takovém seznamu nenajdete, ale i tak byste na ně neměli zapomenout.

Box na svačinu a láhev na pití

Kvalitní box na svačinu a láhev, na které se můžete spolehnout, že udrží vše, co do nich dáte, jsou k nezaplacení. Vyhnete se tak zbytečným problémům s úklidem špinavé tašky a promočeným učebnicím. Jídlo zůstane chráněné a nemusíte se bát, že by v tašce nabobtnalo. Doporučujeme obojí i označit jménem, aby se předešlo zbytečným konfliktům, pokud byste náhodou nakupovali ve stejném obchodě jako jiní rodiče.

Pohodlné oblečení

Vzhled oblečení je jedna věc, pohodlí druhá. Nejlepší je, když se tyto prvky zkombinují. Děti tráví dlouhé hodiny ve škole, proto je důležité, aby se ve svém oblečení cítily příjemně a pohodlně. Proto je vhodné mít v šatníku i kousky, které nejsou příliš úzké a omezovaly by děti při hře a aktivitách.

Zvýšenou pozornost věnujte dnům, kdy má dítě v rozvrhu tělesnou výchovu. Oblečte ho tak, aby si zvládlo samo obléct a vysvléct věci. Teda když má malá školačka problém s punčoškami, radši se jim ten den vyhněte a zvolte například legíny.

Přezůvky

Nespoléhejte se na to, že přezůvky, které dítě nosilo minulý rok, bude nosit i tento. Děti ve školním věku rostou rychle a navíc boty nemusí být ve stavu, který je vhodný k nošení. Dejte si při výběru obuvi záležet. Dobrá je vzdušná obuv, ve které se dětem nebude potit noha. Také myslete i na vhodné vložky do bot s podrážkou, které zajistí pohodlí.

Ochranné desky

Školní taška je místem, kde se může snadno stát, že se něco pokrčí nebo vylije. Proto je důležité, aby byly sešity a učebnice dobře chráněny deskami a obaly na sešity. Ty navíc pomohou udržet pořádek a organizaci v tašce.

Rouška, dezinfekce a kapesníky

​​Poslední dva školní roky s sebou přinesly mnoho nového. Proto byste si u seznamu věcí, které nesmíte zapomenout přibalit dětem do školy, měli vzpomenout i na novinky, jako je rouška nebo respirátor. Pro jistotu dítěti přibalte i jeden navíc, kdyby ten svůj náhodou ztratilo, ať má vždy jeden v záloze.

Skvělým pomocníkem může být také dezinfekční gel – hlavně ve velkém kolektivu dětí. Nezapomeňte svým ratolestem přibalit i balíček papírových kapesníků a poučit je, že kýchat musí do nich. A že po kýchnutí je na řadě mytí rukou a použití vzpomínaného dezinfekčního gelu.

Doba je jiná, ale zkuste si vzpomenout na vaše školní léta a na to, co jste jako děti ve škole používaly. Poradit vám mohou i vaši přátelé, kteří mají starší děti a mohou se s vámi podělit o vychytávky, na které přišli sami.

 

 

Další články

Dárky z lásky vůbec nemusí být drahé

Narozeniny, svátky, svatby, výročí, promoce, svátky, úspěchy v práci, první...

Zjistit více

10 nenápadných tipů, se kterými ušetříte každý den

Šetření peněz může být náročné. Jestli se nedokážete přinutit začít...

Zjistit více

Den matek a to nejdražší, co mámě můžeme dát

Vybrat správný dárek ke Dni matek může být pro někoho...

Zjistit více