Odhalte tajemství kouzelníků: takto fungují nejznámější triky!

Magie uchvacuje diváky po staletí a zanechává je v němém úžasu. Půvab tajemství v kombinaci s iluzí udělali z kouzelníků mistry podvodu. V tomto článku odhalíme nejznámější kouzelnické triky a představíme si návod na pár lehkých kouzelnických triků, kterými ohromíte nejen dětské publikum.

Kouzelníci jsou experti na odvádění pozornosti publika od skutečného mechanismu triku. Jedním ze základních principů je odvádění pozornosti prostřednictvím šikovných a propracovaných pohybů rukou, poutavého vyprávění či oslnivého úsměvu.

 

1. Trik s ohýbající se lžící

Tento trik patří mezi ty lehčí. Funguje tak, že do ruky, ve které budete ohýbat lžíci, si nenápadně ukryjete stříbrnou minci. Tu následně umístěte mezi prsty tak, aby z ní bylo vidět pouze špičku a aby vytvářela iluzi ohnutého konce lžíce. Oválný konec lžíce můžete naoko ohýbat o okraj stolu a předstírat námahu. Postupně se zjevující špička mince bude vypadat jako ohýbající se lžíce.

 

2. Levitace

Tajemství triku levitace zahrnuje chytře skryté podpěry nebo neviditelná vlákna. Strategickým umístěním těchto zařízení kouzelníci vytvářejí iluzi vzdorování gravitaci.

 

3. Rozřezání osoby na polovinu

Trik, kdy se tělo osoby objevuje rozděleno na několik částí, spočívá v tom, že osoba se nachází v jiné krabici. Části těla jsou při tom zpřehazovány, což vytváří efekt magického kouzla. Tajemství tohoto triku je v tom, že pod místem, na kterém osoba na začátku kouzla stojí, se nachází volný prostor s otvorem. Když kouzelník zavře všechny dveře v jednotlivých boxech, tak osoba chytře proklouzne do nejspodnější části tak, že diváci budou vidět ve spodní krabici její hlavu. V ostatních krabicích jsou ukryty různé části těla, které patří figuríně a je oblečena přesně tak jako naše osoba.

 

4. Triky s kartami 

Kouzelníci, kteří dělají triky s kartami, používají kombinaci rychlosti, odpoutání pozornosti a sofistikovaných technik, aby se karty objevily, zmizely nebo transformovaly. U takových triků je velmi důležité cvičení a zvládání jemných motorických dovedností.

 

Jak se naučit trik vytahování králíka z klobouku?

Na tento trik potřebujete zakrytý stůl ubrusem, kousek látky, kouzelnický klobouk a králíka nebo jiné plyšové zvířátko. Vezměte kus černé látky čtvercového tvaru a spojte všechny jeho hrany tak, abyste vytvořili sáček. Zavěste ho na háček, který je na straně stolu u vás. Ubrus, který je na stole, musí přes okraj stolu viset tak, aby zakrýval sáček. Hlavní je, aby ho diváci neviděli. Na začátku kouzla jim ukážete, že je klobouk prázdný. Když začnete svoji show, tak nenápadným pohybem naberete do klobouku sáček s králíkem. Zároveň uděláte rukama maskovací pohyby a ukážete divákům, co se zázračně objevilo v klobouku.

Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte naši limitovanou edici Bob a Bobek a další skvělé ceny, které vám pomohou s kouzelnickými triky. (proklik na kampaňovou microsite) 

Sice jsou triky těchto kouzelných vystoupení odhaleny, ale samotná magie a kouzlo spočívá v šikovnosti a kreativitě kouzelníků, kteří je předvádějí.

 

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

See more articles in this category triky magie kouzla
Další články

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více

Jak si vyrobit balzám na rty? – video

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že si vyrobíte vlastní...

Zjistit více