Odpočítávejte do Vánoc po svém. Vyrobte si adventní věnec

Cítíte to? Už jen čtyři neděle a jsou tu svátky radosti a klidu. V současnosti je mnohem důležitější než kdykoli předtím umět se zastavit a vychutnávat si kouzlo okamžiku či přítomnost blízkých. Umocněte vánoční očekávání originálním adventním věncem, který si vyrobíte vlastnoručně.

Adventní věnec může mít tři podoby. Buď má čtyři svíčky, které symbolizují jednotlivé neděle, pět i se svící Ježíše Krista, nebo jednu se stupnicí od 1. do 24. prosince. Historicky první moderní adventní věnec vystavený na veřejnosti měl čtyři bílé svíčky a vícero menších červených, představujících zbytek adventu. Johann Hinrich Wichern, evangelický pastor augsburského vyznání, je umístil na kolečko ze zelených jehličnatých větviček.

Vlastní s přehledem

Samostatnou formou oddechu je něco vlastnoručně vyrobit. Jelikož se advent nezadržitelně blíží, proč nespojit příjemné s užitečným? Je to skutečně jednoduché. 

Buď si v květinářství koupíte pěnový prstenec, nebo si jeden vyrobíte. Stačí si ho ořezávačem vyřezat z kartonu v takové šířce, abyste se na něm dokázali realizovat. Papírový věnec můžete vyztužit hubkami, polystyrenem nebo jinou pevnější výplní, kterou později obalíte zeleným papírem. Na barvě nezáleží, ale pokud je podklad ze vždyzeleného jehličí, hodí se zakrýt případná „slepá“ místa.

Nejdřív si pravidelně rozmístěte podstavce pro svíčky. To znamená, že když je jedna na dvanácté hodině, další bude na šesté. Třetí na třetí a poslední na deváté. Výhodou podstavců není jen to, že zabráníte neštěstí, ale i praktičnost při výměně svíčky, pokud je to třeba. Když je plocha připravená, můžete začít aranžovat větvičky. Připevňujte je špendlíky, případně lepidlem.

Použít můžete ozdoby, po kterých vaše kreativní srdce touží. Nejčastěji se používají symboly Vánoc, ale tvorbu adventního věnce můžete pojmout i jako uměleckou realizaci. Obzvlášť pokud jste si na základě předešlého blogu vytvořili technikou decoupage vlastní ozdoby.

Přečtěte si další články z této kategorie: Vánoce zima advent adventní věnec tipy odpočinek
Další články

Ano, být „single“ je v pořádku

Každý z nás už alespoň jednou určitě slyšel otázku „Kdy...

Zjistit více

Jak připravit krémovou žampionovou polévku? – video

Žampionový krém je jednoduchá a výborná polévka ideální do tohoto...

Zjistit více

Jak si rychle vyrobit držák na mobil? – video

V dnešní době se už bez mobilů neobejdeme. Pouštíme si...

Zjistit více