Už máte plány s dětmi na zimní prázdniny? Zde jsou naše tipy

Zimné prázdniny

Konečně je tu vánoční čas, na který se těší celý rok nejen děti, ale také dospělí. Na Vánoce a také prázdniny, které dostanou. Už jste přemýšleli, kam s nimi o zimních prázdninách vyrazíte? My jsme sesbírali pár tipů, ze kterých vám určitě něco padne do oka.

Tatranský LEDOVÝ DÓM (Slovensko, Vysoké Tatry)

Na Hřebínku vás okouzlí ledové království, které i letos otevře svým návštěvníkům brány. Letošní interiér Ledového dómu bude zdobit monumentální stavba z Londýna – Westminsterské opatství jako pocta k 15. výročí návštěvy Královny Alžběty II. na Slovensku a ve Vysokých Tatrách. Je to kouzelné místo, kam se můžete vydat se svou rodinkou denně od 9:00 do 16:00. Zajímavostí je, že až do 14. 4. 2024 vypadne z náhodného místa skleněná kulička. Doba vypadnutí kuličky bude vždy zveřejněna přímo v dómu na jednoručičkových hodinách. V Ledovém dómu jsou až 3 místa, kde může vypadnout, a pokud ji najdete, tak si ji můžete vzít jako sběratelský předmět.

Náš tip: Na Hřebínek se dopravíte pohodlně pozemní lanovkou ze Starého Smokovce nebo si můžete dát krásnou zasněženou procházku nenáročným terénem, která trvá přibližně 45 minut.

Krkonoše (Česká Republika)

Ideální tip na lyžování s dětmi, je pro ně připraven dětský vlek s veselými pomůckami. Pokud byste měli dítě, které nelyžuje, tak velkou výhodou tohoto lyžařského střediska je přenosný skipas pro rodiče, kteří střídavě pečují o nelyžující dítě. Můžete využít sáňkařskou cestu úbočím Černé hory. V dolní stanici lanovky na Černou Horu si půjčíte sáně, necháte se vyvést nahoru a sjedete pár kilometrovou trasu s převýšením 560 metrů.

Náš tip: Nezapomeňte jít na stezku korunami stromů, kde je 45 metrů vysoká dřevěná rozhledna, ze které uvidíte krásy Krkonošského národního parku. 

Neusiedler See (Rakousko) 

Známý maják v Rakousku a jeho okolí je stejně krásný v létě i v zimě. Neusiedlerské jezero je známé také jako moře Burgenlandu a patří pod světové dědictví UNESCO. Je jedním z mála stepních jezer v Evropě a zároveň největší vodní plochou v Rakousku. Přestože je velké, tak je mělké. Jeho nejhlubší bod má pouhé 2 metry.

Náš tip: Pokud máte rádi dlouhé procházky nebo sport nordic walking, tak tady si přijdete na své. Budou vás jimi doprovázet krásně zasněžené výhledy. 

Chodník korunami stromů (Slovensko, Bachledova dolina) 

Nachází se v srdci Bachledovy doliny a procházkou mezi zasněženými korunami stromů můžete poznávat krásu lesů. Na cestě vás čekají edukační zastávky, které vás seznámí s místní flórou a faunou. Zajímavé je i samotné zpracování, kde nechybí humor ani obrázky pro děti. Věříme, že výhled z 32 metrů vysoké věže, díky které budete mít nádherný výhled na štíty Belianských Tater, scenérii Pienin i Zamagurie si vás získá.

Náš tip: Pokud si chcete udělat vícedenní výlet, doporučujeme si jet zalyžovat do Bachledka Ski & Sun. Jako další výlet se můžete jít podívat do nedalekého Žďáru, kde najdete krásné tradiční dřevěnice.

Lipno (Česká Republika)

Pokud uvažujete nad dovolenou, tak zkuste zvážit Lipno. Vaše děti zde zažijí spoustu zimních radovánek. Na zamrzlé přehradě se dá bruslit, je zde lyžařská školka, stezka korunami stromů, bobové dráhy a dá se odtud jet lyžovat i do Rakouska, jelikož ho máte na dosah.

Náš tip: S dětmi se můžete vyřádit v Aquaparku Frymburk nebo zajet do Hopsárium Lipno, kde se děti vyřádí v prolézací věži se střílecími děly, na skluzavce či trampolínách.

Zimní turistika v Dolním Rakousku (Rakousko)

Pokud máte rádi zimní turistiku a naši zemi máte již proběhanou, tak vyběhněte za hranice k našim sousedům do Rakouska, kde sníh přeměňuje Vídeňský alpský oblouk na zimní ráj. Naleznete tam velmi mnoho turistických tras. Asi 50 kilometrů upravených turistických stezek vede Göstlingskými Alpami kolem Hochkaru.

Náš tip: V Dolním Rakousku se nachází množství restaurací, které jsou označeny jako „Gasthäuser mit Wirtshauskultur“, což je zárukou skvělé domácí kuchyně s lokálními produkty.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Ať už vyrazíte kamkoli, nezapomeňte se dobře obléct a vzít s sebou naši vánoční kolekci kapesníčků.  

 

See more articles in this category děti tipy zima
Další články

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více

Jak se efektivně sbalit na dovolenou? Zde jsou naše tipy

Letní dovolená je čas k odpočinku, objevování nových destinací a...

Zjistit více