Pro ruličky od toaletního papíru najdete další uplatnění. Máme pro vás 4 tipy

Většina z nás ruličky vyhazuje ihned, jak dojde toaletní papír. Příště se v takové chvíli raději zamyslete, jestli není lepší ruličky ještě jednou využít. Například z nich něco vyrobit. Máme pro vás pár tipů, jak nechat vyřádit svého kreativního ducha i na něčem takto nevinném. 

Maňásek

Nejdřív si promyslete, jaké zvířátko nebo postavičku chcete tvořit. Kromě ruličky budete minimálně potřebovat pastelky, barevné papíry, nůžky, lepidlo a nalepovací oči. Můžete ale použít i další věci, fantazii se meze nekladou.  

Ruličku nabarvěte, případně ji polepte barevným papírem. Z něj si také můžete vystřihnout uši, ruce i nohy, které na ruličku nalepíte. Potom nakreslete obličej nebo si pomozte nalepovacíma očima. Maňáska dotvořte pomocí různých materiálů ve stylu „co dům dal“. Může jít o provázek, drátek, bavlnky, vatu či kožešinu.

Stojan na tužky

Stojan na tužky si můžete vyrobit stejnou metodou jako výše zmíněný květináč. Lepší variantou ale je, pokud si pod ruličky dáte dno v podobě tvrdší desky. Stojan pak bude stabilnější a půjde lépe přemisťovat. V tomto případě není nutné tvořit u ruličky dno, ale stačí ji nalepit na desku. 

Potřebovat budete ruličky, desku, nůžky, lepidlo, barevné papíry a věci na zdobení. Pár ruliček si můžete ustřihnout, abyste měli každou jinak vysokou. Ruličky nabarvěte a ozdobte například třpytkami, korálky nebo malůvkami. Až budete mít ruličky ozdobené, nalepte je vedle sebe na desku a máte hotovo. Také je můžete ale ustřihnout, aby byly opravdu nízké, a používat je jako ukládací prostor na šperky.

Květináč

Pokud si potřebujete předpěstovat sazeničky na zahradu, a nevíte, kam zasít semínka, může být rulička od toaletního papíru skvělý pomocník. Je to úplně jednoduché. Květináč z ruličky se navíc po uložení do země jako bonus beze zbytku rozloží.  

Potřebovat budete ruličku, nůžky, substrát a semínka. Ruličku si na jedné straně po obvodu nastřihněte v centimetrových rozestupech. Proužky poté složte dovnitř, aby vzniklo dno. Do květináče nasypte substrát, udělejte důlek a položte semínko. Květináč vložte do mističky a pravidelně zalévejte.

Dárková krabička

Z ruliček se dá velmi lehce vytvořit také malá dárková krabička. Budete potřebovat ruličku, dárkové papíry, stuhy a cokoliv dalšího na zdobení. Ruličku stlačte, aby byla placatá. Poté ji trochu otevřete a konce ruličky otočte dovnitř, čímž se rulička uzavře a vznikne krabička. Po vložení dárku krabičku dozdobte dárkovými papíry a převažte stuhou.

Přečtěte si další články z této kategorie: upcyklace diy tipy triky ekologie
Další články
Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Naučte se 5 jazyků lásky a zlepšete svůj vztah

Emocionální řeč dvou lidí se může lišit. Stejně jako se...

Zjistit více
Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? - video

Jak si vyrobit ozdobu z polystyrenu? – video

Máte doma polystyrenový kruh? Možná vás to překvapí, ale kromě...

Zjistit více
Ako si vyrobiť LED lampu? - video

Jak si vyrobit LED lampu? – video

Nevěříte, že ze skleněné misky a vázy lze vyrobit LED...

Zjistit více