Proč nepoužívat papírové utěrky na všechno?

Papírové utěrky byly původně určené pouze do kuchyně. Avšak jejich praktičnost a univerzálnost záhy rozšířila jejich pole působnosti na celou domácnost.  Jenže při tomto používání na všechno se možné často stávalo, že lidé po kuchyňských utěrkách sáhli i v nevhodných situacích. Proto se Harmony rozhodlo vytvořit edici papírových utěrek, které budou mít své speciální určení.

Mohou utěrky přijít do kontaktu s jídlem? 

Nejprve pojďme do kuchyně, místnosti, pro kterou byly papírové utěrky původně určeny. Asi nejčastěji po nich sáhnete, když potřebujete otřít například okolí dřezu po mytí nádobí nebo očistit linku po škrábání brambor. 

Jelikož jsou naše papírové utěrky certifikované na kontakt s jídlem, dobře poslouží i v případě přípravy svačiny pro vaše děti. Zabalit do nich pokrm je hračka a při jídle pak mohou sloužit jako ubrousek na očištění.

Důležitou roli plní kuchyňské utěrky i při vaření. Například se s nimi skvěle vysouší omyté maso. A když si třeba řeknete, že na večeři trochu poškádlíte žlučník a připravíte si topinky pěkně na sádle, je dobré je odložit na talíř vystlaný právě jimi. Tento jednoduchý fígl odstraní spoustu mastnoty. Topinky se sice i nadále budou lesknout jako vánoční ozdoby, ale pro vaše zažívání budou přeci jen méně toxické. 

V koupelně zvládnou i menší potopu

Koupelnové papírové utěrky vynikají svou pevností, a proto se s nimi nemusíte bát zaneřáděného umyvadla nebo následků po večerním koupání. A můžete jít i do extrémů. Například se nemusíte bát biblické potopy, kterou napáchalo vaše potomstvo, když ve vaně inscenovalo verneovku 20 000 mil pod mořem, a následně si váš manžel spletl sprchování s koncertním vystoupením před vyprodanou Lucernou. Jelikož jsou koupelnové utěrky nejen extra savé, ale také výjimečně dlouhé (až 35 metrů), můžete mop v klidu nechat odpočívat v komoře. 

K ruce i při péči o domácí mazlíčky

Zvířátka doma dokážou nadělat pěknou paseku. Díky papírovým utěrkám pro domácí zvířátka, které zvládnou absorbovat i nepříjemné pachy, vás nezaskočí situace, kdy malé štěně ještě netuší, že loužičky se doma nedělají. Také skvěle poslouží, když psí mazlíček přiběhne z deště a odmítne se poslušně zastavit v předsíni. 

Dokonce se hodí i do garáže

Domácí dílna nebo garáž bývaly místa, kam se s papírovými utěrkami příliš nechodilo. To se však mění s našimi extra pevnými utěrkami do garáže, se kterými vyřešíte rychlý úklid pracovního stolu, vyčistíte zašlé součástky a nemusíte se bát rozlité barvy či jiné mastné tekutiny. Tyto utěrky jsou připravené poskytnout vám v těchto případech perfektní první pomoc. 

Další skvělé funkce

Všechny naše papírové utěrky mají ještě jeden speciální benefit. Můžete je využít například k rozdělení domácích prací s vaším partnerem či vašimi ratolestmi. Jeden kuchyni, další koupelnu a tak dál. V harmonické domácnosti by mělo platit, že jeden člověk by neměl dělat všechno. Více o našich utěrkách i o tématu dělby práce si můžete přečíst zde.

 

Přečtěte si další články z této kategorie: úklid čistota domácnosť papírové utěrky koupelna jídlo domácí zvířátka
Další články

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více