První duben: Chystáte se někoho nachytat?

Je tu první duben! Kromě toho, že v tomto období se střetávají asi všechny přírodní živly od od slunce přes déšť a kroupy až po sníh, je to období, kdy se rádi bavíme. Ano, někdy na úkor a adresu našich kolegů, přátel a nic netušících rodinných příslušníků. Tak co, jste připravení na Den bláznů – den plný žertíků a zábavy?

Apríl aneb Den bláznů

Podle některých zdrojů se v tomto čase pořádaly ve starověké Indii karnevaly, během kterých měli lidé plnit nesmyslné úkoly, jako například obrátit tok řeky. Ten, kdo nevymyslel vtipnou reakci a nedokázal úkol vyřešit, stal se bláznem oslav. Slavnosti na den rozpustnosti a smíchu se konaly i v starověkém Římě. A věděli jste, že kdysi byl první den měsíce dubna dnem oslavy Nového roku? Na první leden to změnil až Karel IX.

Hlavně nenápadně…

Na Slovensku se aprílové vtipkování rozmohlo až ve 20. století. Nechceme vás, samozřejmě, svádět na scestí… ale přece jen máme pro vás pár tipů, jak si z někoho mile vystřelit. Záměna cukru za sůl a opačně, posunutý čas na hodinkách, ranní káva z černého koření, smývatelná barva za stěrači, přelepený vysílač na ovladači televizoru… Myslíme, že fantazii se ani v tento den meze nekladou.

Smích je lékem proti stresu

Radost a smích potřebujeme všichni. Hlavně v dnešních dnech. Výhody smíchu jsou nepopíratelné. Odbourává z těla stres, stimuluje naše srdce, zvyšuje endorfiny, které uvolňuje náš mozek, posiluje tvořivé myšlení. V neposlední řadě posiluje vazby mezi lidmi a je znakem dobré nálady.

Přečtěte si další články z této kategorie: tipy první duben Den bláznů žert smích
Další články

Jak cvičení pomáhá zvládat stres?

V dnešním světě, ve kterém žijeme, se stres stal pro...

Zjistit více
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Jak si vyrobit stylový květináč? – video

Kdo by to byl řekl, že ze špejlí, dřevěných kuliček...

Zjistit více