Rutiny, kterými vašim nejbližším zjednodušíte poprázdninové vstávání do školy

Školní rok začal a s ním i často otravné ranní vstávání do školy. Přečtěte si pár tipů, díky kterým vy, a hlavně vaše ratolesti snadněji zvládnete náročná školní rána.

Připravte se

Večerní příprava vám pomůže na nic nezapomenout. Každý večer si spolu s dítětem projděte následující den, předměty, které jej ten den čekají, kroužky nebo aktivity, a pomozte mu sbalit vše potřebné. Ráno už stačí jen vzít svačinu a taška je připravená. Ušetřit čas vám pomůže i příprava oblečení na další den. Vyhnete se tak rannímu rozhodování a ušetříte pár minut, které si můžete vychutnat u společné snídaně.

Dostatek spánku

Spánek je základem dobrého dne a pro školáky to platí dvojnásob. Když má dítě dostatek spánku, je ráno čilejší a odrazí se to i na jeho pozornosti ve škole. Rutina je důležitá, proto uděláte nejlépe, když budete dítě posílat spát vždy v ten stejný čas.

Organizované ráno

Pořádek je základ, hlavně ráno. Pokuste se proto postupovat vždy stejně. Budíček, snídaně, hygiena, obléct se a vyrazit. Zorganizujte si pořadí událostí a vytvořte si vlastní rutiny, abyste vždy věděli, co bude následovat. Časem se vaše dítě stane samostatnější a ranní rituály mu budou trvat kratší dobu.

Motivujte

Začátky mohou být těžší. Přece jen, dva měsíce prázdnin se podepíšou na každém školákovi. Dítě může být první dny znechucené a věci mu budou trvat déle. Zkuste ho povzbudit, motivovat a pochválit za každý malý pokrok. Určitě to bude mít lepší efekt než stěžování si na to, jak nic nestíháte.

Vyprávějte si o věcech

Komunikace je důležitá. Zkuste si s dítětem popovídat o tom, jak by si ráno představovalo, co se mu líbí nebo co by chtělo změnit. Sami budete překvapení, s jakými nápady dokážou vaše ratolesti přijít. Možná vás inspirují a spolu si vytvoříte mnohem ideálnější ráno.

Přečtěte si další články z této kategorie: tipy spánek motivace škola vstávaní příprava ráno
Další články
7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

7 tipů, jak si projevovat lásku a udržet vášeň ve vztahu

Mnozí lidé se snaží najít nové kreativní způsoby, jak projevit...

Zjistit více

Jak vyrobit origami labuť? – video

Labuť představuje symbol čistoty, oddanosti a pravé lásky. Už jste...

Zjistit více

Jak připravit čokoládovou pěnu s malinami? – video

Když si něco oblíbíte, je to láska na celý život....

Zjistit více