Rutiny, kterými vašim nejbližším zjednodušíte poprázdninové vstávání do školy

Školní rok začal a s ním i často otravné ranní vstávání do školy. Přečtěte si pár tipů, díky kterým vy, a hlavně vaše ratolesti snadněji zvládnete náročná školní rána.

Připravte se

Večerní příprava vám pomůže na nic nezapomenout. Každý večer si spolu s dítětem projděte následující den, předměty, které jej ten den čekají, kroužky nebo aktivity, a pomozte mu sbalit vše potřebné. Ráno už stačí jen vzít svačinu a taška je připravená. Ušetřit čas vám pomůže i příprava oblečení na další den. Vyhnete se tak rannímu rozhodování a ušetříte pár minut, které si můžete vychutnat u společné snídaně.

Dostatek spánku

Spánek je základem dobrého dne a pro školáky to platí dvojnásob. Když má dítě dostatek spánku, je ráno čilejší a odrazí se to i na jeho pozornosti ve škole. Rutina je důležitá, proto uděláte nejlépe, když budete dítě posílat spát vždy v ten stejný čas.

Organizované ráno

Pořádek je základ, hlavně ráno. Pokuste se proto postupovat vždy stejně. Budíček, snídaně, hygiena, obléct se a vyrazit. Zorganizujte si pořadí událostí a vytvořte si vlastní rutiny, abyste vždy věděli, co bude následovat. Časem se vaše dítě stane samostatnější a ranní rituály mu budou trvat kratší dobu.

Motivujte

Začátky mohou být těžší. Přece jen, dva měsíce prázdnin se podepíšou na každém školákovi. Dítě může být první dny znechucené a věci mu budou trvat déle. Zkuste ho povzbudit, motivovat a pochválit za každý malý pokrok. Určitě to bude mít lepší efekt než stěžování si na to, jak nic nestíháte.

Vyprávějte si o věcech

Komunikace je důležitá. Zkuste si s dítětem popovídat o tom, jak by si ráno představovalo, co se mu líbí nebo co by chtělo změnit. Sami budete překvapení, s jakými nápady dokážou vaše ratolesti přijít. Možná vás inspirují a spolu si vytvoříte mnohem ideálnější ráno.

Přečtěte si další články z této kategorie: příprava ráno tipy spánek motivace škola vstávaní
Další články

Jak si rychle vyrobit držák na mobil? – video

V dnešní době se už bez mobilů neobejdeme. Pouštíme si...

Zjistit více

Znáte hygge? Jak si vytvořit toto zahradní království?

Hygge je dánský styl života, který se zaměřuje na příjemné...

Zjistit více

Jak si vyrobit stojan z květináče? – video

Vánoce už skončily a spolu s nimi se z našich...

Zjistit více