Sebeláska vs. sociální sítě: Jak se nesrovnávat s jinými

Sociální sítě jsou plné „dokonalých“ příspěvků, ve kterých jen zřídka najdeme chybu na kráse. Moderní technologie nabízejí množství způsobů k vylepšení vašeho vnějšího já. Jak se bránit těmto nástrahám a nesrovnávat se s obrazy dokonalosti?

Individualita

Každý z nás dostal do vínku něco jiného a má své kvality. Na chvíli se zastavte, sepište si body, ve kterých si myslíte, že jste dobří, co se vám na vás líbí, a neustále si je opakujte. Tento opěrný bod vám v časech krize, kdy nebudete se sebou spokojení, pomůže najít klid v rozbouřeném moři pochybností o sobě.

Nehledejte ujištění na sociálních sítích

Mnozí hledají potvrzení svých kvalit na sociálních platformách a jejich spokojenost s vlastním já závisí na počtu lajků, komentářů a množství sledovatelů. Myslete na to, že jsou to stále jen čísla, která neukazují vaši skutečnou hodnotu a nikoho nenaučí, aby se měl opravdu rád.

Nesledujte „dokonalost“

Dokonalá pleť, outfit, postava. To všechno dennodenně putuje po sociálních sítích, které se jednou za čas stávají vašimi pány. Rozhodnutí je ale stále na vás. To, koho sledujete, a obsah, kterým konzumujete, máte v rukou stále vy. Pokud vám něčí příspěvky kazí obraz sebe sama nebo vyvolávají nepříjemné pocity, jednoduše takovou osobu přestaňte sledovat.

Hlídejte si svůj čas

Příliš mnoho času na sociálních sítích nemusí mít dobrý vliv na naše duševní zdraví. Je velmi prospěšné omezit svou aktivitu na sociálních sítích, ať už před spaním, nebo během pracovní doby. Naší duševní pohodě prospěje i občasný detox od světa sociálních sítí.

Nezapomínejte, že není všechno zlato, co se třpytí. U internetu to platí dvojnásob. Proto buďte obezřetní a nenechejte se zmást pokřiveným obrazem reality, který může prohloubit klamné pocity osamělosti a méněcennosti. 

See more articles in this category facebook instagram sebeláska čas sociální sítě
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více