Školní svačina nemusí být nudná

Školní svačina by neměla chybět v žádné ze školních tašek. Chleba se šunkou a máslem je klasika, jejíž příprava nezabere mnoho času. Existuje ale i mnoho jiných, časově nenáročných svačin, které zpestří jídelníček školáka a navíc mu dodají potřebnou energii.

Pomazánky

Pomazánky jsou chutné a jejich největší výhodou, kromě výživových hodnot, je, že chutnají výborně a dají se připravit na různé způsoby. Tuňáková, vajíčková, cizrnová, mrkvová, rybí, sýrová… Jejich příprava je opravdu jednoduchá. Navíc ji můžete dát do malé krabičky jako dip a přibalit dítěti malé kousky zeleniny nebo pečiva, které si do ní může namáčet.

Pita a wrap

Pita chleba nebo wrap mohou být skvělou alternativou klasického chleba. Můžete je naplnit kuřecí šunkou, sýrem, zeleninou nebo některou ze vzpomínaných pomazánek.

Studené saláty

Salát na svačinu? Nezvyklé, ale chutné. Těstovinový, luštěninový nebo obilný salát se zeleninou, jogurtem nebo kuřecím masem je skvělým zpestřením svačinového týdne a jeho příprava vám navíc nezabere mnoho času.

Ovoce

Něco sladkého, ale přece zdravého. Nakrájejte si ovoce a napíchněte ho ho na paličky jako špíz. Zde se můžete vyhrát a kombinovat všechny druhy ovoce, které má vaše dítě rádo. Táto veselá alternativa přinutí děti jíst víc ovoce bez zbytečných námitek.

Pitný režim

Nejvhodnějším způsobem, jak vašim ratolestem zajistit pitný režim, je čistá voda, která ale nemusí chutnat každému. V takovém případě můžete smíchat 100% džus s vodou nebo do vody nakrájet ovoce, aby voda dostala příchuť, se kterou nebude mít dítě problém. Alternativou mohou být i ovocné nebo zelené čaje. Zkuste se vyhnout slazeným vodám a minerálkam, které nejsou pro děti nejvhodnější.

Do přípravy zapojte i děti, ať vidí celý proces. Tak si budou svačiny víc vážit, přiučí se samostatnosti a zodpovědnosti. Nechejte mu i volnou ruku ve výběru ingrediencí, vždyť samo ví, co mu chutná nejvíc. Takto spolu strávíte víc času, a pokud přichystáte svačin víc, můžete si ji klidně taky přibalit do práce.

See more articles in this category ovoce jídlo pitný režim svačina škola pomazanky pita wrap
Další články

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více

Jak si vyrobit balzám na rty? – video

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že si vyrobíte vlastní...

Zjistit více