Školní svačina nemusí být nudná

Školní svačina by neměla chybět v žádné ze školních tašek. Chleba se šunkou a máslem je klasika, jejíž příprava nezabere mnoho času. Existuje ale i mnoho jiných, časově nenáročných svačin, které zpestří jídelníček školáka a navíc mu dodají potřebnou energii.

Pomazánky

Pomazánky jsou chutné a jejich největší výhodou, kromě výživových hodnot, je, že chutnají výborně a dají se připravit na různé způsoby. Tuňáková, vajíčková, cizrnová, mrkvová, rybí, sýrová… Jejich příprava je opravdu jednoduchá. Navíc ji můžete dát do malé krabičky jako dip a přibalit dítěti malé kousky zeleniny nebo pečiva, které si do ní může namáčet.

Pita a wrap

Pita chleba nebo wrap mohou být skvělou alternativou klasického chleba. Můžete je naplnit kuřecí šunkou, sýrem, zeleninou nebo některou ze vzpomínaných pomazánek.

Studené saláty

Salát na svačinu? Nezvyklé, ale chutné. Těstovinový, luštěninový nebo obilný salát se zeleninou, jogurtem nebo kuřecím masem je skvělým zpestřením svačinového týdne a jeho příprava vám navíc nezabere mnoho času.

Ovoce

Něco sladkého, ale přece zdravého. Nakrájejte si ovoce a napíchněte ho ho na paličky jako špíz. Zde se můžete vyhrát a kombinovat všechny druhy ovoce, které má vaše dítě rádo. Táto veselá alternativa přinutí děti jíst víc ovoce bez zbytečných námitek.

Pitný režim

Nejvhodnějším způsobem, jak vašim ratolestem zajistit pitný režim, je čistá voda, která ale nemusí chutnat každému. V takovém případě můžete smíchat 100% džus s vodou nebo do vody nakrájet ovoce, aby voda dostala příchuť, se kterou nebude mít dítě problém. Alternativou mohou být i ovocné nebo zelené čaje. Zkuste se vyhnout slazeným vodám a minerálkam, které nejsou pro děti nejvhodnější.

Do přípravy zapojte i děti, ať vidí celý proces. Tak si budou svačiny víc vážit, přiučí se samostatnosti a zodpovědnosti. Nechejte mu i volnou ruku ve výběru ingrediencí, vždyť samo ví, co mu chutná nejvíc. Takto spolu strávíte víc času, a pokud přichystáte svačin víc, můžete si ji klidně taky přibalit do práce.

Přečtěte si další články z této kategorie: pita wrap ovoce jídlo pitný režim svačina škola pomazanky
Další články

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více

Zdravé vánoční koláče, které si oblíbíte

Perníky, medvědí tlapky, linecké pečivo, štědrák… Tyto typické koláče, které...

Zjistit více