Slyšeli jste už o cvičení pound či flowin? Rychle vás dostanou do formy

Vy byste i cvičili, ale do té posilovny se vám zrovna nechce, běhání vás nebaví, na plavání nemáte čas a na kolo půjdete raději zítra nebo pozítří… Najděte si cvičení, které vás bude bavit a pomůže vám s hubnutím a formováním postavy! Máme pro vás několik žhavých trendů ze světa fitness.

Tabata a HIIT

O těchto formách intenzivních intervalových cvičení jste už asi slyšeli. Pokud jste však tyto tréninky ještě nevyzkoušeli, doporučujeme alespoň jeden pokus. Možná si sáhnete na dno svých sil, když ale vytrváte, bude vám odměnou krásná postava a perfektní kondice. O co ve zkratce jde?

Tabata je předchůdcem HIITu. Jde o stejný princip. Největší rozdíl je čas mezi pohybem a oddychem. U tabaty je jasně určený. Jde o předepsanou strukturu 20 vteřin pohybu a 10 vteřin odpočinku. Tento druh cvičení vyvinul japonský lékař Izumi Tabata v roce 1996 v Tokiu. V případě i HIITu jde o kombinaci aerobních cviků (kardio) se silovými ve vysoké intenzitě.

HIIT (high intensity interval training) se doporučuje provádět maximálně 30 minut. Někde se uvádí 50 vteřin cvičení a 15 vteřin oddychu. Jde o typ cvičení, díky němuž budete efektivně spalovat větší množství tuků a zároveň vede k růstu svalů. Je ideální, když chcete zhubnout, vyformovat a zpevnit postavu, podpořit kondici či metabolismus, ale i při bolestech páteře atp.

EMS (elektro-myo-stimulace)

Tato metoda je skutečným hitem. Má hodně společného s HIIT cvičením, rozdíl však je v tom, že svaly jsou elektricky stimulované a tím se rychleji aktivují. Dostanete speciální oblečení, které zadržuje vodu, aby se impuls z elektrod dostal do těla. Skrz toto oblečení se nasadí vesta s elektrodami, pásky s elektrodami na ruce a nohy a pás na kříže. Připojíte se k přístroji EMS a můžete začít. Fanoušci EMS tvrdí, že na to, aby cvičení přineslo požadovaný efekt, stačí pouhých 20 minut.

Pound

Pokud máte rádi dynamické cvičení a hudbu, začněte s poundem. Toto skupinové cvičení obvykle trvá 45 minut a kombinuje kardio se silovým tréninkem a bubnováním se speciálními paličkami. Intenzivním bubnováním se vám zvýší tepová frekvence, což napomáhá spalování tukových buněk. Za jednu hodinu tohoto cvičení můžete spálit 400 až 900 kalorií. Tato technika se zaměřuje především na ženské problémové partie jako pozadí, stehna, podbřišek a boky. Pěknou postavu si jednoduše vybubnujete.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Flowin

Podstatou flowinu jsou klouzavé pohyby s jemnými malými podložkami pod ruce a nohy. Výhodou tohoto pohybu je aktivace hlubokého vnitřního svalstva. Využívá se i k rehabilitačním a fyzioterapeutickým účelům, protože se v průběhu cvičení dobře stabilizuje poloha člověka. Výhodou je možnost zacvičit si flowin i doma, stačí si koupit speciální pěnové podložky. Tato technika je ideální pro ty, co si při cvičení musí dávat pozor na klouby, trápí je svalová nerovnováha a bolesti zad nebo potřebují posílit oblast bříška, pánve a zádového svalstva.

Ať už si zvolíte jakékoliv cvičení, důležité jsou tři věci – radost z pohybu, konzistence a trpělivost, která skutečně přináší nejen růže, ale také pekáč buchet na břiše.

See more articles in this category cvičení pound fit tabata hiit ems flowin
Další články

Jak si vyrobit misku na ovoce? – video

Chcete mít doma svůj originální výtvor? Díky samotvrdnoucí modelovací hmotě...

Zjistit více

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více