Muži, kteří pomáhají svým manželkám, mají šťastnější manželství

Muži, ktorí pomáhajú svojim manželkám, majú šťastnejšie manželstvo

Mnohé ženy i přesto, že je rok 2023, mají na starosti buď celou domácnost nebo většinovou část. Jen málo mužů se zapojuje rovnoměrně do domácích prací. Jak si rozdělit domácí práce a péči o rodinu a jaké má následky na vztah, kdy muž nechá všechno jen na ženě, se dozvíte v našem článku.

Někteří muži se nechtějí vůbec angažovat do domácích prací a ohánějí se tím, že prý je to ženská práce. Takhle to stále funguje v některých domácnostech. Role ženy byla od nepaměti spojována s udržováním tepla domova, péčí o rodinu a chod domácnosti. Spousta žen si přeje, aby měl den místo 24 hodin alespoň tak 30, aby se stihly postarat o děti, chodit do práce, starat se o domácnost, najít si volný čas i pro sebe a k tomu, když se ještě přidá muž, který s ničím nepomáhá, tak se to může zdát jako noční můra.

Jak poznáte man-child?

Muži, kteří své ženě v domácnosti nepomáhají, mají i svou vlastní přezdívku –⁠ man-child. Tímto pojmem se označují muži, kteří jsou závislí na svých partnerkách. Kromě toho, že pracují, se nechytí ničeho jiného. Nepomáhají vařit, uklízet ani starat se o děti. Oni sami se vlastně stali dalším „dítětem“ pro svou ženu, která se o ně musí starat.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Pokud se muž chová jako dítě, nemůžeme se ani divit, že to ovlivní sexuální touhu ženy. Podle studií kanadských a australských vědců mají opravdu ženy nižší chuť na sex s mužem, který jim v domácnosti nepomáhá. Je to způsobeno tím, že se tito muži stávají v očích své ženy věčným dítětem, o které se ona musí starat. Nepovažuje ho za rovnoprávného partnera, a proto nemá chuť ani na sex. Naopak zjistili, že když muž pomáhá své partnerce a mají rozdělené role v domácnosti, mají lepší a častější sex. 

Avšak neházejme všechny muže do jednoho pytle. Pokud muž doma nepomáhá, nemusí to hned znamenat, že nechce. On možná ani netuší, že se od něj něco takového očekává. Je to ovlivněno jeho výchovou a chováním jeho rodiny. On mohl mít jiný vzor ve své rodině než vy.

Naučte syna pomáhat od malička 

Právě proto, máte-li syna, hned od malička ho učte vám pomáhat a aby se uměl postarat o sebe sám. Naučte ho, že domácí práce je třeba rozdělit spravedlivě. Dávat synům stejné úkoly jako dcerám. Takto vychováte generaci, která už nebude řešit, že je to ženská práce. Jednoduše pro ně bude přirozené si chod domácnosti a péči o děti rozdělit.

A co s manželem, který nebyl k tomuto veden?

Otevřeně si o tom promluvte a řekněte, co máte na srdci. Vyslovte svá přání nahlas, že byste potřebovaly pomoci s domácností. Udělejte si harmonogram, kdo co kdy udělá. Uvidíte, že takový systém vám v tom pomůže. I on si musí uvědomit, že jste jeden tým, který táhne za stejný provaz.

Rozdělení domácnosti vede k mnoha pozitivním věcem, např. budete mít více času na rodinu. Můžete jít na společný výlet a užít si pěkný den. V konečném důsledku, pokud se o domácnost budete starat stejným podílem, tak to přivede do vašeho vztahu i mnohem větší pohodu a vaše manželství bude vzkvétat. Navíc můžete spolu debatovat a žertovat při společném mytí a utírání nádobí. No řekněte, vždyť to je win-win situace.

Přečtěte si další články z této kategorie: vztahy tipy rodina manzelstvi
Další články

6 tipů na vánoční filmy, které jste určitě neviděli, ale měli byste

Když se řekne vánoční film, který vás napadne jako první?...

Zjistit více

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více