Stovky spálených kalorií i bez cvičení? Podívejte se, jak na to

Většina z nás začíná už před létem s dietami, hubnutím a cvičením, abychom se v plavkách cítili co nejlépe. V kondici bychom však měli zůstávat v průběhu celého roku. Tento článek nebude o radách, jak super rychle zhubnout, ale o tipech, o kterých možná ani nevíte, ale výrazně vám mohou pomoct ke štíhlé linii. A někdy i (téměř) bez námahy.

Sportem ku štěstí

Samozřejmě, pokud jste se rozhodli zhubnout nebo jakkoliv přetransformovat své křivky, sport je ideální volbou. Nedávná studie potvrdila, že nejvíc kalorií spálíte boxem. Vypočítali, že hodinka v ringu vám zajistí až 800 spálených kalorií, což jsou přibližně tři pořádné čokoládové zákusky nebo 100 gramů slaniny. Hned poté bychom vám doporučili veslování, plavání, běh a squash. Nemyslíme však rekreační veslování na voru či pinkání si o stěnu. Pokud jdete do těchto sportů naplno, spálíte také hodně kalorií, což se na vaší postavě odrazí. A následně i na náladě, vzhledem k vyplaveným hormonům jako jsou oxytocin a endorfiny.
Také nezapomínejte, že po intenzivních intervalových sportech spalujete kalorie ještě několik dalších hodin.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Co když nemám čas cvičit?

Nebo ani chuť? Potom se zkuste zaměřit na běžné aktivity, které děláte doma, v zaměstnání či po cestě do práce a domů. Vyměňte auto za procházku, sezení v městské hromadné dopravě za stání. Malé úkony často přinášejí větší výsledky, než si myslíme.

-Podívejte se na chvíli na okna a zamyslete se. Jsou skutečně čistá? Za hodinu mytí oken spálíte přibližně 270 kalorií. Pokud se vám doteď nechtělo do čištění oken, věřte, že to nebude na škodu a pěkně tím posílíte i ramena.

– Zpíváte si rádi ve sprše? Jestli jste to nezkoušeli, směle do toho. Při jedné skladbě můžete spálit 10 až 20 kalorií, v závislosti na intenzitě a hlasitosti vašeho zpěvu.

– Deset minut pořádného smíchu vás zbaví 20 až 40 kalorií. Samozřejmě, asi se neumíte válet smíchy po zemi celou hodinu a každý den, na to možná ani nemáte důvody. Představte si ale, že si pustíte dobrou hodinovou komedii nebo jdete ven s humorně naladěnými přáteli. Nejsou to sice závratná čísla, ale stále je to lepší než nic – a navíc je to i příjemné a každý smích formuje bříško.

– Čištěním zubů v délce tří minut průměrně spálíte 10 kalorií. Důkladné čištění zubů je tedy vždy dobrý nápad.

– Tlačením nákupního vozíku v uličkách obchodu spálíte za půl hodiny přes 100 kalorií. A znovu, toto číslo se zvyšuje s množstvím zboží, které do vozíku naložíte.

– Chcete-li spálit kalorie například při sezení za pracovním stolem, dejte si žvýkačku. Výzkum ukázal, že žvýkání žvýkačky spálí 11 kalorií za hodinu a podporuje pocit sytosti. Raději však zvolte ty bez cukru.

– Kdo z nás netráví aspoň 30 až 45 minut sekáním, krájením, mícháním a vařením v kuchyni? Můžete tak spálit přes 100 kalorií, což je další důvod k přípravě domácího jídla.

Pokud jste dnes nešli do posilovny nebo jste neměli právě nejproduktivnější den, můžete se utěšit tím, že bez ohledu na to, čeho jste dosáhli, spálili jste při tom celkem pěkné množství kalorií. Avšak i zde platí pravidlo – všeho s mírou. Největší vliv na vaše zdraví, kondici i vzhled má dostatek spánku a vyvážená strava.

See more articles in this category zdraví cvičení fit
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více