Toto se stane, když budete nosit nesprávnou velikost podprsenky

 

Věděli jste, že přibližně 80 % žen nosí nesprávnou velikost podprsenky? Velikost, střih i materiál řešíme spíše pocitově nebo takříkajíc ze zvyku. Nicméně, kvalitní a vhodně zvolená podprsenka ovlivňuje celkový vzhled ženské postavy, další vrstvy oblečení a v neposlední řadě naše zdraví.

Slyšeli jste o bra-fittingu?

 

Každá z nás určitě zažila padající ramínka, bolestivě otlačená místa, volné košíčky, nekomfortní zapínání či bolesti páteře. Zkuste zahodit ostych a jakékoli předsudky a vyřešte správnou velikost podprsenky díky bra-fittingu. Pokud jste o tom jen slyšeli, ale nevyzkoušeli, směle do toho. Zahrnuje to nejen změření obvodu hrudníku, ale také posouvání velikostí košíčků podle potřeby, výběr vhodné značky, typu a střihu. Spousta žen neví, jak číslování podprsenek vlastně funguje a že se zmenšením obvodu se musí navýšit velikost košíčku. Význam bra-fittingu není jen zdravotní, ale také estetický. Navíc, zkušená bra-fitterka vám vysvětlí, jestli vám vaše současná podprsenka dobře sedí, nebo co je na ní naopak špatně. Přinese vám různé typy a vysvětlí vám, jak si ji správně obléct. No a na závěr by vám měl odborný presonál vysvětlit, jak o své prádlo pečovat. Dnes tuto službu nabízí ve specializovaných obchodech se spodním prádlem. Vyzkoušejte.

Jak si tedy vybrat?

Podprsenka má funkci opory, musí držet a tvarovat. Dobrá podprsenka musí zohlednit tvar vaší postavy, vaše křivky a měla by zvýraznit vaši přirozenost. Vpředu by měla pěkně přiléhat na tělo a ramínka by se neměla ani zařezávat, ani padat z vašich ramen.

Pokud zadní část vaší podprsenky jezdí směrem nahoru, znamená to, že máte špatně nastavenou délku ramínek nebo se posunula kvůli váze vašich prsou a měli byste zkusit jinou velikost.

 

Platí obecné pravidlo, podle kterého byste měli pod podprsenku bez problémů vložit dva prsty. Při zvednutí rukou nahoru nebo při jiném pohybu mají prsa zůstat v košíčcích a podprsenka by se neměla hýbat. Obecně také platí, že pokud máte správně zvolenou podprsenku, neměli byste mít během dne nutkání na ní něco měnit a mělo by vám v ní být příjemně od momentu, kdy si ji oblékáte, až po moment, kdy si ji sundáváte.

Jaké jsou důsledky nesprávné velikosti?

Zdravotní problémy a estetické nedostatky. To je to, co vás čeká a nemine, pokud si na výběru nedáte záležet. Příliš těsné podprsenky, které vytvářejí tlak na zádové svalstvo vedou k bolestem kříže a páteře. Způsobují nepřirozený záklon nebo předklon, což může způsobit až chronické bolesti zad, krku i hlavy. Bolestivé zařezávání do ramen způsobuje odřeniny, otlaky a někdy i podlitiny. Těsná podprsenka stlačuje bránici, důsledkem čehož nemůžete pořádně dýchat až do břicha a dýcháte jen povrchově hrudníkem.

 

Ženy jsou často přesvědčeny o tom, že podprsenka je skrytým kouskem oblečení, a tudíž není z estetického hlediska důležitá. Opak je ale pravdou. Dobře zvolená podprsenka i její materiál jsou základem celého outfitu.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

 

Mějte na paměti, že spodní prádlo je v těsném kontaktu s pokožkou těla, je tím prvním, co si ráno oblékáte a může rozhodnout o tom, jaký den vás čeká. Věříme, že vám článek pomohl a že si s dalším výběrem hravě poradíte.

See more articles in this category podprsenky tipy ženy
Další články

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více

Jak se efektivně sbalit na dovolenou? Zde jsou naše tipy

Letní dovolená je čas k odpočinku, objevování nových destinací a...

Zjistit více