Znáte váš typ postavy a víte, jaké střihy vám sluší?

Mezi 5 základních dámských typů postav patří hruška, jablko, přesýpací hodiny, obdélník a obrácený trojúhelník. Každý typ postavy má své přednosti i své nedostatky, které je dobré znát, abyste podle toho mohli zvolit styling, který vám bude slušet nejvíce. Ale ještě předtím je třeba vědět, jaký typ postavy máte. V našem článku se dozvíte charakteristické rysy jednotlivých typů postav a zjistíte, jaké střihy se k nim nejvíc hodí.

Hruška 

První typ postavy, který si představíme, je hruška. Charakteristické pro ni je, že objem se soustřeďuje v dolní části těla, a to zejména v oblasti boků, hýždí a stehen. Naopak ramena a pas jsou útlejší. Máte-li tento typ postavy, tak se zaměřte na horní část svého těla, kterou by bylo dobré opticky rozšiřovat. Ideálním způsobem je sahat po topech se širokým výstřihem, a zaměřit tak pozornost na váš štíhlý pas různými zkrácenými topy. Lepší volbou jsou pro vás obtažené střihy než oversized. Pokud jste milovnicí šatů, tak v obchodech sahejte po těch, které jsou střižené v pase a mají áčkovou sukni. Také byste se měla vyvarovat mini sukním. Sahejte po delších sukních také s áčkovým střihem. Co se týká sak, tak jako stvořené jsou pro vás ty do pasu a upnuté, abyste upozornili na svůj štíhlý pas. Ale skvělou volbou pro vás jsou i krátké kardigany s knoflíčky.

Jablko 

Jak poznáte, že máte typ postavy jablko? Jednoduše tak, že největší objem je v oblasti trupu. Ať už jsou to větší prsa, nevýrazný pas, a když přibíráte, tak právě do těchto částí těla. Avšak vaší výhodou jsou štíhlé končetiny, na které byste se měly zaměřit a upozornit na ně. V případě topů nesahejte po obtažených rolákových střizích, ideální pro vás budou volnější a otevřenější. Co se týče výstřihů, tak vám bude více lichotit véčkový výstřih než ten kulatý. A vždy lepší volbou jsou rukávy než tílka. V zimních měsících nesahejte po pleteninách s copánkovým vzorem, protože ten vás bude opticky rozšiřovat. Lepší by pro vás byl kardigan. V případě šatů si dávejte pozor na průstřihy v pase a áčkové střihy, ty vám nebudou moc lichotit. Opakem jsou pouzdrové, které jsou pro vás ideální volbou.

Přesýpací hodiny

Tento typ postavy je charakteristický ženskými křivkami a štíhlým pasem. Stylingový tip pro tento typ postavy je kopírovat křivky. Proto pro vás oversized střihy nejsou správnou volbou. Naopak topy, které jsou upnuté, na vás budou vypadat velmi dobře. Rozhodujete-li se mezi košilí nebo halenkou, vždy raději sáhněte po halence střižené do pasu. Co se týká saka, tak zkrácené vypasované sako a kalhoty s vysokým pasem jsou pro vás ideální. Aby vynikly vaše přednosti, křivky.

Obdélník 

Ženská postava typu obdélník je rovná postava bez výrazných křivek. Takzvaná chlapecká, ale ženy této postavy mají velkou výhodu, vypadají dobře, i když přiberou. Tady se nejvíce hodí oblečení, které opticky vyformuje pas. K tomu jsou ideální topy s ozdobnými rukávy, ne obyčejná trička nebo tílka. Co se týče šatů, tak všechny, které se uvazují v pase, jsou pro vás vhodné, například i takové košilové. Chcete-li sako nebo svetr, tak lepší volbou bude opět na uvazování v pase.

Obrácený trojúhelník

Poznáte ho velmi jednoduše. Podle úzkých boků a širokých ramen, která vytváří takzvaný atletický vzhled. Pokud jste tento typ postavy, tak byste se měly zaměřit na styling, který opticky rozšíří spodní část vašeho těla a zúží tu vrchní. Proto byste neměly sahat po širokých výstřizích, ale spíše po těch ke krku. Šaty do áčka jsou lepší volbou než pouzdrové a v případě sukní sahejte spíše po těch objemnějších než upnutých. Pokud rady nosíte saka, dbejte na to, aby byla prodloužená.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Je však třeba si uvědomit, že neexistuje dobrá a špatná postava. Každý typ postavy má své přednosti, na které chceme zaměřit pozornost, i své nedostatky, které chceme zakrýt. Proto je třeba dbat na vhodný styling, který vyváží jednotlivé proporce, a můžeme se tak přiblížit k pomyslnému „ideálu“ krásy.

See more articles in this category postava typ
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více