Učit se plavat až v dospělosti? Žádný problém!

Plavání v sobě skrývá mnohé zdravotní benefity, ale i pocit bezpečí ve vodě. Mnozí z nás ale neměli to štěstí a plavat se v dětství nenaučili. Pořád ale není pozdě. Zde najdete pár rad, které vám pomohou ve vašich začátcích.

Místo a výbava

Nejlepší místo pro učení se plavání je plovárna, která nabízí bezpečný prostor pro začátečníky. Na rozdíl od přírodních ploch, které mají svoje kouzlo, vám krytý bazén nepřinese nečekané překvapení a přesně budete vědět, jak je voda hluboká.

Plavecké styly

Štěstí přeje připraveným a výjimkou není ani plavání. Proto je důležité, abyste znali plavecké styly a vybrali si ten, který vám bude na začátku nejvíce vyhovovat – další můžete klidně přidávat později.

Důvěřujte sobě i vodě

Strach z vody je jedním z hlavních důvodů, proč se mnoho lidí nenaučilo plavat už v dětství. Začátky bývají těžké, proto musíte jít na věc pomalu a začínat v plytké vodě. Klidně si zavolejte na pomoc blízkou osobu, která vám dodá potřebný pocit jistoty.

Splývání a dýchání

Pro to, abychom zvládli plavání, je nezbytné, abychom dokázali správně dýchat a splývat na hladině vody. Pokud si nejste jistí, začněte s pomůckami, které vám dodají potřebnou jistotu, a postupně to půjde i bez nich.

Cesta je cíl

5, 10, 15 metrů. Všechno má svůj čas. Vytyčte si malé cíle a jejich postupným dosahováním se dostanete do vysněné cílové rovinky, ve které nebudete mít problém ani s přeplaváním celé délky bazénu.

Na internetu najdete množství videí, které vám mohou ulehčit začátky. Výjimkou nejsou ani kurzy plavání pro dospělé, které navštěvuje stále víc a víc lidí a i pro vás mohou být vhodnou vstupní branou do vodního světa.

 

See more articles in this category cíl voda plavání učení dýchání
Další články

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více

Jak se efektivně sbalit na dovolenou? Zde jsou naše tipy

Letní dovolená je čas k odpočinku, objevování nových destinací a...

Zjistit více