Každý z nás už zažil období, kdy pociťoval neustálou únavu, měl plnou hlavu povinností a jediné, po čem toužil, bylo schoulit se pod peřinu. Psychickou únavu však spánek nevyléčí. A proto byste si měli najít aktivitu pro psychohygienu. V tomto článku se dočtete, proč by právě úklid mohl být tou správnou pro vás.

Není nad vůni čistoty

Znáte to, když si po úklidu sednete na gauč a užíváte si tu omamnou vůni čistoty a pocit dobře odvedené práce? Tento pozitivní pocit je jedním ze skvělých benefitů, které vám úklid může přinést.

Naučte se nemyslet

Jednou z nejtěžších úkolů pro lidi, kteří mají plnou hlavu povinností, je alespoň na chvíli nemyslet. I zde by vám domácí práce mohly pomoci. Například takové žehlení. Budete-li se soustředit jen na tuto monotónní aktivitu, po chvíli si možná všimnete, že jste přestali myslet a na chvíli nechali svůj mozek odpočívat.

Pusťte si něco dobrého

Úklid je super příležitostí ke slyšení podcastů, které již dlouho odkládáte či poslech vaší oblíbené hudby. Během hodinky úklidu si můžete rozšířit své obzory nebo si dobře zatancovat a zazpívat.

Úklid sice nepatří mezi oblíbené volnočasové aktivity, je to však něco, co musíme čas od času dělat všichni. Tak proč toho nevyužít ve svůj prospěch?

 

See more articles in this category úklid čistota odpočinek psychohygiena žehlení podcast hudba
Další články

Letní grilování: Recepty a tipy na úžasná jídla

Léto je ideální čas na grilování s přáteli, rodinou a...

Zjistit více

Jak si vyrobit záložku do knihy? – video

V tomto období je všude kolem nás plno krásných lučních...

Zjistit více

Jak se efektivně sbalit na dovolenou? Zde jsou naše tipy

Letní dovolená je čas k odpočinku, objevování nových destinací a...

Zjistit více