Vodní sporty, které chytí i vás – od těch, které si zahrajete i s dětmi, až po větší výzvy

Strávit celý den na lehátku u vody není náročný úkol. Vždy se ale najde aspoň jeden člen skupiny, kterému vylehávání na pláži jaksi nevoní. Tehdy je načase zvolit alternativní plán. Pojďme se spolu podívat na pár vodních sportů, které zaručeně zabaví nejen nezbedné děti, ale i dospěláka, který neposedí na zadku. 

Klasika, která nikdy neomrzí

Každý z nás jako dítě miloval hrát si ve vodě s balonem a ten, kdo tvrdí, že ne, lže. Míčově hry nabízejí širokou škálu možností, jak se zabavit. Od volejbalu přes vybíjenou až po vymyšlenou míčovou hru, jejíž pravidla si děti určují za pochodu. 

Surfování bez vln

Paddleboarding je sport původem z Havaje, ale v posledních letech ho čím dál více vídáme i v našich vodách. V zahraničí se označuje zkratkou SUP (Stand-up-paddle), což v překladu znamená pádlování ve stoje. K provozování tohto sportu budete potřebovat paddleboard, tedy nafukovací desku podobnou surfu, a pádlo. Technika pádlování ve stoje je mnohem jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát, a proto je tento sport vhodný pro všechny věkové kategorie. 

Nejkrásnější galerie, jakou můžete navštívit

Vidět podmořský svět z těsné blízky je jeden z nejkrásnějších zážitků, jaký si z dovolené můžete odnést. Hloubkové potápění je skvělým dobrodružstvím pro celou rodinu, ne ale pro děti mladší osmi let, jelikož jejich plíce nejsou na takový ponor ještě dostatečně vyvinuté. Předtím než vezmete vaše děti potápět se, promyslete si, jestli je potápění pro ně vhodné. Mentální zralost a schopnost reagovat na nečekané situace je u tohoto sportu klíčová. 

Zábava pro odvážné dospěláky

Waterskiing není sport pro slabé povahy, vyžaduje si totiž jistou dávku odvahy a fyzické zdatnosti. Profesionální vodní lyžaři začínají s tímto sportem už ve věku kolem pěti let, což ale určitě neznamená, že je vhodný pro každé dítě. Mnozí dospělácí mají problémy s udržením se na hladině. Pokud si ale věříte a chcete se vytáhnout před kamarády, určitě dejte tomuto sportu šanci. Kdoví, možná jste rozený talent. 

Ať už si vyberte kterýkoli sport, nezapomínejte na to, že zaplatit si první lekci s profesionálem není hanba – právě naopak. Pokud se správnou techniku naučíte hned na začátku, máte vyhráno. 

Další články

Podzimní recepty jak od babičky

Říjen se kromě úcty ke stáří pojí i s vůněmi...

Zjistit více

Prarodiče a vnoučata – vztah, který prospívá oběma stranám

Říjen je měsícem úcty ke stáří. Jedním z projevů takové...

Zjistit více

Školní svačina nemusí být nudná

Školní svačina by neměla chybět v žádné ze školních tašek....

Zjistit více