Zamilované dvojice, které dodnes inspirují svět

Každý vztah je o komunikaci a vzájemném pochopení. Hledat odpovědi na milostné otázky v jiných vztazích je jako oblékat si šaty někoho jiného. Na druhé straně tu ale máme inspirativní příběhy slavných osobností, jejichž láska se časem stala vzorem pro mnoho zamilovaných po celém světě.

Královna Viktorie a princ Albert

Královna Viktorie, která panovala Velké Británii v letech 1837 až 1901, považovala za nejkrásnější den svého života ten, kdy se vdala za prince Alberta. Původně se do manželského svazku nehrnula. Když Viktorii pasovali na královnu, jelikož neměla žádného nápadníka, musela bydlet s matkou. Proto vnímala manželství jako šokující a nepřípustný způsob, jak se zbavit jejího vlivu. Nakonec se roku 1839 podvolila a sama požádala Alberta o ruku. O několik měsíců později už byli svoji. Vztah ale přerostl do ohromné vášně. Když Albert o 21 let později zemřel na následky infekční nemoci, královna od té doby nosila už jen černé věci a stáhla se do zámečku ve Windsoru. Na veřejnosti se ukazovala jen občas.

Marie a Pierre Curie

Podle mnohých neexistuje lepší způsob trávení času, než když je člověk se svou milovanou polovičkou. Není nad to, když při tom změní svět a pomohou v léčení rakoviny. Jako Marie a Pierre Curie. Bylo to na přelomu 19. a 20. století, kdy Marie, tehdy Sklodowská, hledala laboratoř, kde by se mohla s čerstvým druhým diplomem realizovat. Přes známého, který byl vědec, se seznámila s Pierrem Curiem. Čím víc času společně věnovali vědě, tím si byli bližší. Nakonec ji Curie požádal o ruku. Sklodowská odmítla s úmyslem vrátit se do Polska, na to ale nadějný ženich odpověděl, že je ochotný učinit kompromis, i kdyby měl „jen“ vyučovat francouzštinu. Dvojice se nakonec vzala a modré svatební šaty se staly svědkem historických vědeckých událostí. Maria Curie je používala jako laboratorní plášť.

June Carter a Johnny Cash

Někdy se dvojice, které mají být spolu, potkají až v jiném čase a za jiných okolností, než by původně chtěli. Když se June Carter a Johnny Cash seznámili v zákulisí koncertu, oba byli v manželském svazku s někým jiným. Ohromený Johnny si ale umínil, že June získá i za cenu obětování manželství. Romance nakonec přerostla do žádosti o ruku na pódiu během vystoupení roku 1968. June souhlasila. Zamilovaní byli spolu neuvěřitelných 45 let, přičemž zesnuli jen s rozdílem tří měsíců.

Přečtěte si další články z této kategorie: Viktórie Albert Marie Curie Johny Cash vztah láska romantika
Další články
7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

7 tipů, jak si projevovat lásku a udržet vášeň ve vztahu

Mnozí lidé se snaží najít nové kreativní způsoby, jak projevit...

Zjistit více

Jak vyrobit origami labuť? – video

Labuť představuje symbol čistoty, oddanosti a pravé lásky. Už jste...

Zjistit více

Jak připravit čokoládovou pěnu s malinami? – video

Když si něco oblíbíte, je to láska na celý život....

Zjistit více