Jak Elvis přestal reptat

Jmenoval se Milan, ale na to jméno už dávno neslyšel. Když jste ho chtěli oslovit, bylo třeba zakřičet „Elvisi!“ a věřit, že bude mít právě lepší náladu. A to nebylo příliš často. Elvis byl totiž starý reptal. Seděl zaprášený v rohu poličky a odtud chraplavým hlasem brblal na okolní svět.

Podle Elvise dobře už bylo. „Kdysi bylo v létě teplo a v zimě zima, ne jako dnes,“ říkal Elvis pokaždé, když někoho překvapilo počasí za oknem. „Za mých časů uklízely domy jen ženy,“ komentoval situaci v pokoji povýšeneckým hlasem vždy, když viděl uklízet někoho jiného než domácí paní. „A kdysi za něco stála aspoň ta muzika,“ neodpustil si Elvis dodat na konec každého svého proslovu. Elvis byl totiž duší muzikant. Rocker, který za mlada toužil po tom, stát se hvězdou. Jak mu ale začaly ubývat utěrky, začal se v něm prohlubovat i pocit prázdnoty a toho, že možná nikdy nebude slavný. A místo toho, aby s tím bojoval, uzavřel se do seba a stal se reptalem.

Všichni si ale zasloužíme druhou šanci – i brblavé obaly na kosmetické utěrky. Ta Elvisova přišla po letech zapadnutí na poličce, kde ho během prázdnin objevil malý chlapec. Elvis se nejdřív lekl, že poputuje do koše, ale k jeho překvapení na něho začal chlapec věšet malé gumičky. Nejprve jednu, potom druhou, třetí i čtvrtou – a každou jiné barvy. „Taková potupa! Vždyť vypadám jako ženská,“ brblal si v duchu Elvis. A to ještě nevěděl, že za chvíli na gumičky přibydou i lesklé korálky. „Dobře už opravdu bylo,“ povzdechl si, když mu ještě zboku přibyla jakási rulička, která byla ještě třpytivější. 

Jeho nepřetržité reptání přerušil až nečekaný zvuk. Ne zvuk – tón! A ne ledajaký. Rockový! A co bylo nejlepší, neozýval se zvenku ani z rádia, ale přímo zevnitř Elvise. Ten najednou všechno pochopil. Chlapec mu celou tu dobu vlastně plnil odvěký sen – vyráběl z něho kytaru schopnou vyloudit tóny těch nejlepších rockových hitů!

Od toho dne byl reptal Elvis minulostí. Na světě byl rocker Elvis, schopný zahrát na čtyřech strunách z gumiček jakoukoli píseň. Elvis, znovuzrozený rocker, který bavil celý pokoj. Elvis, který už nikdy neprohlásil, že dobře už bylo. Dobře, ba přímo úplně nejlépe bylo právě teď.

Přečtěte si další články z této kategorie: děti kosmetické utěrky pohádka reptal Elvis
Další články

Strategie zvládání konfliktů nejen na školní půdě

Konfliktům se nevyhne nikdo, ani vaše děti. Místo toho, abyste...

Zjistit více
Zdravé a chutné desiaty pre vaše deti - ľahko a rýchlo

Zdravé a chutné svačiny pro vaše děti – lehce a rychle

Přicházejí školní dny a spolu s nimi největší rodičovské dilema...

Zjistit více
Ako si vyrobiť podložku pod myš?

Jak si vyrobit podložku pod myš? – video

Obklopovat se ve svém pracovním prostředí něčím příjemným a pěkným...

Zjistit více