Jak na přátelské vztahy se sousedy?

Sousedé jsou jako vaše rodina. Nezdá se vám to? Jde o velmi podobný princip – i když si je nevyberete, musíte se s nimi naučit žít. A věřte, že když budete mít se sousedy přátelský vztah, bude se vám bydlet o mnoho lépe. Naše rady vám k tomu pomohou.

Sladké překvapení na seznámení se s novými sousedy

Jestliže jste se právě nastěhovali do nového domova, seznamte se se sousedy. A jak začít hned od začátku v dobrém? Můžete se inspirovat milou tradicí z Ameriky. Tam nové sousedy přivítají tím, že přinesou něco, co napekli. U nás tato tradice zatím není příliš rozšířená. Proto jestli vás noví sousedé nepřivítají s koláčem před dveřmi, je to úplně v pořádku. Ale jestli si chcete u nových sousedů udělat hned od začátku dobré jméno, upečte chutný koláček a jděte se s nimi seznámit. Sladkému pokušení určitě nikdo neodolá a můžete se pustit do řeči.

A jestli nejste novým sousedem, ale nepoznáte ty svoje, nikdy na to není pozdě. Věřte, že dobrý šálek kávy nebo koláček potěší každého. 

Společný čas vytváří nové přátele

Zjistěte, zda máte něco kromě vaší ulice společného. Mají vaši sousedé psa? Pokud jste pejskařem, tak si cestu k sobě najdete rychle. Kromě toho, že můžete spolu chodit na procházky se psy, umíte si také vzájemně pomoci. Jednou může vašeho psího miláčka vyvenčit soused a pak můžete vzít jeho pejska vy.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Máte-li děti vy i vaši sousedé, je to další důvod ke společnému sblížení se. Kromě toho, že nebudete sami postávat na dětském hřišti, jistě se potěší i vaše děti, které si najdou nové kamarády, kteří bydlí tak blízko.

Spoločným hobby k pevnému přátelství

Společné zájmy jsou velmi důležité nejen v manželském vztahu, ale také v tom sousedském. Nic vás nemůže potěšit víc než fakt, že ve svém sousedovi najdete parťáka do posilky, na túru, rodinné výlety, grilování či lyžování. Nebo to, že si se sousedem můžete vyměňovat nejnovější recepty. Neříká se nadarmo „vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“. Společný zájem je základem toho, abyste si vytvořili dobrý sousedský vztah, a navíc udělali ze souseda svého dobrého přítele.

Sousedské vztahy jsou součástí našeho každodenního života, proto se je snažme mít co nejlepší. Tak jak se nám do práce chodí snáze, když tam máme lidi, které máme rádi, tak se vám i doma bude bydlet lépe, pokud si uděláte ze souseda svého dobrého přítele, na kterého se můžete kdykoli obrátit.

See more articles in this category vztahy domácnosť rady sousedy
Další články

Jak si vyrobit misku na ovoce? – video

Chcete mít doma svůj originální výtvor? Díky samotvrdnoucí modelovací hmotě...

Zjistit více

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více