Jak se zbavit velikonočního stresu? Díky DIY!

Velikonoce jsou za dveřmi. Většina lidí si užívá čas strávený s rodinou, odpočívá a vychutnává si něco dobrého na zub. Někteří lidé jsou však ve stresu, protože jsou zavaleni přípravami. Není se čemu divit. Tradice, které jsou s Velikonocemi spojeny, mohou vyvolat obavy, zda vše bude v pořádku. Chcete, aby všem chutnalo, aby šibači měli nadílku, aby se návštěva cítila dobře, abyste stihli jarní úklid…

Pohodlně se usaďte a inspirujte se v tom, jak si vylepšit svátky – bez stresu, s radostí a novými nápady, které zaujmou i vaše kámošky, sousedky či rodinu.

Nádech, výdech. Začít můžete tím, že odstraníte z hlavy obavu, že se něco nepovede. Lidé mají tendenci stresovat, že nestihnou věci včas nebo že nebudou schopni zorganizovat všechno a všechny, že nesplní očekávání druhých nebo že nastanou konflikty. I s tímto vám perfektně poradí náš článek o zvládání svátků bez hádek.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Jedním z nejlepších způsobů, jak se stresu vyhnout, je prevence situací, které by mohly stres vyvolat. Měli byste si nastavit reálné cíle, plánovat dopředu a nesnažit se stihnout spoustu věcí najednou. Vyberte si jednu nebo dvě věci, které chcete udělat, a soustřeďte se na jejich uskutečnění. Pokud se vám zdá, že máte příliš mnoho povinností, svěřte část příprav svým blízkým.

A víte, co ještě pomáhá snížit stres? Kreativní činnosti. Jedná se o skvělý způsob, jak se vyhnout stresu a udržet mysl uklidněnou. Tyto aktivity vám pomohou zaměřit se na současný okamžik a odvádějí pozornost od každodenních starostí. Velikonoce je ideální čas na výrobu drobností. Například papírového zajíčka ze sáčku, kde ukryjete odměnu pro šibače. I na vaše sváteční prostírání můžete vyrobit něco hezkého. Velikonoční zajíčkové z ubrousků rozveselí nejednoho šibače. DIY výrobky (pozn.: zkratka z anglických slov „do it yourself“, v překladu znamená „udělej si sám“) vám pomohou uvolnit se, soustředit se na jiné myšlenky a v neposlední řadě vám dokážou i ušetřit náklady na dárky či dekorace. Někdy stačí mít staré nepotřebné věci, které dokážete ještě využít, a zábava s kreativním výrobkem je na světě. Využijte této příležitosti a neváhejte zapojit i děti. Strávíte tak spolu plnohodnotný čas, naučíte se všichni něco nového, a děti tak perfektně zabavíte.

Na závěr bychom jen rádi připomněli, že je to období radosti a veselosti. Zaměřte se na nádhernou přírodu kolem vás, na pěknou výzdobu, kterou jste si sami vyrobili, a vychutnejte si chvíle s rodinou a přáteli.

Přečtěte si další články z této kategorie: diy Velikonoce stres
Další články

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více

Zdravé vánoční koláče, které si oblíbíte

Perníky, medvědí tlapky, linecké pečivo, štědrák… Tyto typické koláče, které...

Zjistit více